YouTube’da İzleme Geçmişi Nasıl Duraklatılır?

YouTube’da İzleme Geçmişi Nasıl Duraklatılır?

YouTube, izleme geçmişinize dayalı videolar önerir. YouTube hesabınızı kullanma şekliniz dikkatli bir şekilde küratörlüğünü yapar ve YouTube, tam olarak görmek istediğiniz içerik türünü size önerir.

Ancak, iş için bir YouTube videosu izlemeniz gerektiğinde veya başka biri bir şarkı çalmak istediğinde ne yaparsınız? Güvenli bir tarayıcı açabilir ve videonun hala mevcut olduğunu umabilirsiniz. Videoyu izleyebilir ve izleme geçmişinizi daha sonra temizleyebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Youtube İçin Tüm Klavye Kısayolları

Veya izleme geçmişinizi duraklatabilirsiniz. YouTube izleme geçmişinizi mobil cihazlarda ve masaüstünde nasıl duraklatacağınızı aşağıda bulabilirsiniz.

Mobil Cihazda YouTube İzleme Geçmişi Nasıl Duraklatılır?

YouTube, izleme geçmişinizi duraklatmanıza ve duraklatmanıza izin verir, böylece bu videolar önerilerinizi etkilemeden videoları izleyebilirsiniz. Bu kullanışlı bir özelliktir, ancak özellikle uygulamayı kullanıyorsanız, bulmak zor olabilir.

  • YouTube uygulamasının ana sayfasında, ekranın alt kısmındaki araç çubuğundan Kitaplık’ı seçin.
  • Geçmiş’i seçin.
  • Geçmiş sayfasında, sağ üst köşedeki üç noktalı menüye tıklayın ve ardından Geçmiş Kontrolleri’ni seçin.
  • Burada, izleme geçmişini duraklatmak için bir anahtar mevcuttur.

İş videolarını izlemeyi bitirdikten veya arkadaşınız video önermeyi bitirdikten sonra, izleme geçmişinizi sürdürmek için aynı yolu kullanın. Bu arada izlediğiniz videoların kaydedilmediğini görebilmeniz gerekir. İzleme geçmişinizi duraklatmayı unuttuysanız, geçmişinizden öğeleri tek tek silmek için Tüm etkinlikleri yönet’i seçin.

Masaüstünde YouTube İzleme Geçmişi Nasıl Duraklatılır?

  • Tarayıcı sürümündeyken YouTube ana sayfasındaki soldaki menüden Geçmiş’i seçin.
  • Geçmiş sayfasında, ekranın sağ tarafındaki İzleme Geçmişini Duraklat’ı tıklatın.
  • İstediğiniz zaman izleme geçmişinizi duraklatmak için aynı yolu takip edebilirsiniz.

Önerilenleri Mahvetmeden YouTube’u İzleyin

YouTube’un size videolar ve oynatma listeleri önermek için kullandığı algoritmaları vardır. Bu nedenle izleme geçmişinizi dikkatli bir şekilde yönetmeniz çok önemlidir. Neyse ki YouTube, gelecekteki önerilerinizi boşa çıkarmadan ara sıra değişik videoları izlemek için araçlar sağlar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir