YouTube’da Abone Nasıl Kazanılır?

YouTube’da Abone Nasıl Kazanılır?

Daha fazla YouTube abonesi edinmek için YouTube algoritmasının çalışma prensibi hakkında bazı ipuçlarını bilmelisiniz. Ancak, bundan önce bazı temel şeyler yapabilirsiniz. Bunları detaylı olarak inceleyelim.

İzleyicilerinizin Bülteninize Kaydolmasını İsteyin

Bazen tek yapmanız gereken ince bir hatırlatmadır. Abonelik istemenin aşırı saldırgan olduğunu düşünebilirsiniz. Çok hızlı veya çok sık sorarsanız, kullanıcıyı sıkabilir ve aşırı bunaltıcı olabilir. Doğru şekilde kullanırsanız kanalınızı büyütmenize çok yardımcı olabileceğini unutmayın. İnsanların neden kanalınıza abone olması gerektiğini göstermeyi unutmayın. Üyeliği yalnızca izleyicilerinize yeni ve faydalı bilgiler verdikten sonra sorduğunuzdan emin olun.

Filigran Ekleyin

İçerik oluşturucular, YouTube’daki tüm videolarına küçük bir filigran koyabilir. Pek çok içerik oluşturucu, platformda bu seçeneğin bulunduğunun farkında değildir. Kanal sahipleri filigran seçeneğini kanallarının yönetici ayarlarında bulabilir. YouTube, içerik oluşturucuların videolarına filigran görevi görecek küçük bir amblem eklemelerine olanak tanır. Her videonun sağ alt köşesinde olacaktır. Birisi filigranı tıkladığında kırmızı abone ol düğmesi görünür. Kanala abone olmaları için düğmeye tıklamalarını veya dokunmalarını sağlayabilirsiniz.

Video Uzunluğunuzu Optimize Edin

Birçok içerik oluşturucunun yanlış yaptığı yer burasıdır. Daha kısa videolar (10 dakikadan az) yapacaklar ve ardından neden kimsenin onları izlemediğini merak edecekler. Gerçek şu ki, YouTube 10 dakikadan uzun videoları tercih ediyor. Kendi alanlarındaki diğer içerik oluşturucularla rekabet etmek ve aynı zamanda çok sayıda görüntüleme elde etmek isteyen sanatçılar için uzun biçimli videolar önerilir. YouTube, içerik sağlayıcıların daha sık olarak daha kısa videolar yayınlaması nedeniyle tüm videoları öne çıkarmak istemiyor. Daha uzun videoların oluşturulmasının daha fazla zaman aldığı ve düşünüldüğü varsayılmaktadır. Sonuç olarak, daha kısa videolardansa uzun videolar daha sık öne çıkarlar.

İyi Açıklamalar ve Etiketler

YouTube, içerik oluşturuculara video sıralamasına yardımcı olmak için birkaç ücretsiz SEO aracı sağlar. İçerik oluşturucuların bir açıklama ekleme ve yayınladıkları her videoyu etiketleme seçeneği vardır. YouTube’a göre açıklama ve etiketler videonun içeriğiyle ilgili olmalıdır. Alaka düzeyini tespit etmeye gelince, YouTube algoritması mükemmel. Alakasız olduklarına karar verilirse YouTube, içerik oluşturucuya bir uyarı ihtarı verir. Video yaratıcıları, video açıklamasına anahtar kelimeler eklemek için tam olarak etiketlerde kullanılan kelimeleri veya terimleri kullanabilir. İçerik oluşturucu hangi anahtar kelimeleri kullanacağından emin değilse, popüler anahtar kelimeleri keşfetmek için profesyonel bir YouTube Anahtar Kelime aracını kullanabilir.

İçeriğinizi Diğer Platformlarda Paylaşın

İçerik oluşturucular, içeriklerini izleyicilerin dikkatini çekmek için yalnızca YouTube trafiğine güvenemez. İçeriklerini kanallarında daha fazla görünür kılmak için bir içerik oluşturucu daha fazla çaba sarf etmelidir. Sosyal medya, kanalınızın görünürlüğünü artırmanın başarılı bir yoludur. Bir video bittiğinde ve paylaşmaya hazır olduğunda, sanatçılar videoyu tüm sosyal medya hesaplarında yayınlayabilir. Bu, arkadaşlardan, akrabalardan ve tanıdıklardan gelen trafikle sonuçlanacaktır.

Abone veya Yorum Satın Almayın

İsterseniz satın alabilirsiniz, ancak gerçek şu ki: işe yaramayacak. Bu gibi durumlara düşmeden ücretsiz YouTube abonesi alabilirsiniz. Önce “ücretsiz” YouTube abonelik seçeneklerinin nasıl çalıştığına bakalım. (Hiçbir şeyin gerçekten bedava olmadığını hatırlayarak.) Malların parasını ödemiyorsanız, ifadede olduğu gibi ürün sizsiniz. Hizmetin talimatlarını takip ederek ve diğer kanallara abone olarak ve beğenerek “ücretsiz” abone kazanırsınız. Sizin gibi youtube ile ilgilenen 20 kanalı takip etmeniz ve belirli sayıda videoyu beğenmeniz gerekiyor. Karşılığında, on ek kanal sizinkine abone olabilirler.

Kanalınız İçin Akılda Kalan Bir Fragman Oluşturun

Kanal ana sayfanızı, en çok etkileşim alan ve öne çıkan videolarınızı en üstte gösterecek şekilde düzenleyebilirsiniz. YouTube, bunu özelleştirme ayarlarından yapmanızı sağlar. Ayrıca, bir videoyu mevcut abonelere ve diğerini abone olmayanlara gösterme seçeneğiniz vardır.

Yarışmalar Düzenleyin

Yarışmalar, abone edinmenin temel yollarından biridir. İnsanlar hediyeleri sever! Bir yarışma düzenleyebilir ve kanalınızda paylaşabilirsiniz. Ancak bu hediyeleri kazanmak için insanların sizi takip etmesi gerektiğini belirten bir şart eklemeyi unutmayın. Bu aboneler, sonuçlar açıklandıktan sonra abonelikten çıkabilir, ancak kesinlikle daha popüler olmanızı sağlayacaktır.

YouTube’da Ünlü Kişilerle İşbirliği Yapın

Size benzer, ancak daha yaygın içerik oluşturan bazı insanlar olacaktır. Bu içerik oluşturucularla işbirliği yapmak, yeni insanlara ulaşmak ve yeni aboneler kazanmak için harika bir yöntemdir. Bunun nedeni, içeriğinizi de beğenebilecekleridir. Bu nedenle, pazar araştırmanızı tamamlayın ve sizinle benzer bir kitleye sahip kişileri bulun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir