YouTube Uygulamasında 10 Saniyeden Daha Fazla İleri ve Geri Sarma Nasıl Yapılır?

YouTube Uygulamasında 10 Saniyeden Daha Fazla İleri ve Geri Sarma Nasıl Yapılır?

Android ve iOS’ta YouTube’da hızlı ileri veya geri sarmak yeterince kolaydır. Ancak bir seferde 10 saniyeden fazla atlamak istiyorsanız yapmanız gerekenleri bu konumuzda bulabilirsiniz.

Şunu hayal edin: İnternette önemli bir şey arıyorsunuz ve bunu açıklayan bir YouTube videosu buluyorsunuz. Ancak, YouTube videolarında içerik üreticilerin genellikle yaptığı gibi bir girişi vardır. Yani birkaç kez sağa çift tıklayarak atlamaya çalışıyorsunuz. Ve yine de, umursadığınız kısım hala hiçbir yerde bulunamıyor ve bu sadece zamanınızı boşa harcıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
YouTube Kanalı İçin Özel URL Nasıl Oluşturulur?

Atlamak için iki kez dokunma kullanışlı bir özellik olsa da, özellikle giriş veya sponsorlu reklamın bitmek bilmeyen göründüğü videolar için bazen yeterli olmayabilir.

Neyse ki, beklemeden kaçınmanıza yardımcı olmak için bir YouTube videosunda varsayılan 10 saniyeden daha fazla hızlı ileri veya geri sarmanın bir yolu var.

Bir YouTube Videosunda 10 Saniyeden Fazla İleri ve Geri Sarma Nasıl Yapılır?

  • Android veya iOS cihazınızda YouTube uygulamasını açın.
  • Üst köşedeki profil resminize dokunun.
  • Ayarlar’a tıklayın ve Genel’i seçin.
  • İki kez dokunmayla atlanacak süre” bölümüne tıklayın.
  • Önünüze çıkan bölümden istediğiniz süreyi seçin.

Bu özellik, tek bir çift dokunmada atlanacak video uzunluğunu 10 saniyeden 60 saniyeye çıkarmanıza yardımcı olur. Özellik ileri ve geri olmak üzere iki yönde de çalışır.

YouTube’da İstemediğiniz İçeriği Daha Hızlı Atlayın

İnsanlar YouTube videolarını eğlence, yeni bir beceri öğrenmek veya acil bir durumda rehberlik etmesi amaçlarıyla izliyor. Durum ne olursa olsun, size esneklik ve kontrol sunan bir özelliğe sahip olmak kullanışlıdır.

Atlamak için iki kez dokunma özelliği tam olarak bunu yapar. Daha hızlı ileri veya geri gitmek için bir YouTube videosunun her iki tarafına iki kez dokunduğunuzda yapabileceğiniz ilerlemenin uzunluğunu değiştirmenize olanak tanır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Youtube Kısıtlı Mod Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kapatılır?

Aceleniz varsa veya uzun videolar izlerken sadece biraz zaman kazanmak istiyorsanız, bu özellik oldukça faydalı olabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir