YouTube, Premium’dan Daha Ucuz Olan “Premium Lite” Aboneliğini Test Ediyor

YouTube, Premium’dan Daha Ucuz Olan “Premium Lite” Aboneliğini Test Ediyor

“Premium Lite” planı, normal YouTube Premium planından yüzde 40 daha ucuzdur ve reklamsız bir görüntüleme deneyimi sunar.

YouTube, yeni ve daha ucuz bir ücretli abonelik planını test ediyor. YouTube Premium Lite olarak adlandırılan yeni plan, abonelerin YouTube’da reklamsız video izlemesine olanak tanıyacak. Youtube Premium planından daha çok ucuz olacak fakat diğer özellikler mevcut olmayacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Youtube Premium Nedir? Youtube Premium Avantajları Nelerdir?

Normal plan olan YouTube Premium, reklamsız görüntüleme deneyiminin yanı sıra arka planda video oynatma, çevrimdışı indirmeler ve daha fazlasını sunar.

YouTube, Premium’dan Daha Ucuz Olan “Premium Lite” Aboneliğini Test Ediyor

YouTube şu anda Avrupa’nın belirli bölgelerinde YouTube Premium Lite planını deniyor.

Yeni daha ucuz Premium Lite planı, YouTube’da sadece reklamsız video izlemek isteyen ve diğer özellikleri pek umursamayan kullanıcılar için harika bir seçenek olacak.

Şu anda, “Premium Lite” planı YouTube tarafından Belçika, Danimarka, Finlandiya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç ve İsveç’te test ediliyor.

YouTube Premium Lite, iPhone, Android, Akıllı TV’ler ve oyun konsolları dahil tüm büyük platformlarda reklamsız bir YouTube izleme deneyimi sunacak. YouTube Kids uygulamasında ve aboneliğin bir parçasında reklamlar gösterilmeyecektir. Ancak YouTube Premium Lite, YouTube Music’e reklamsız erişim içermeyecektir. Youtube Music’te şarkılar arasında reklamlar oynatılmaya devam edecek.

Normal YouTube Premium aboneliğinin bir parçası olan ancak Premium Lite’ta eksik olacak diğer özellikler arasında arka planda müzik çalma, arka planda oynatma, çevrimdışı indirmeler ve YouTube Premium orijinal içeriğine erişim yer alır.

YouTube Premium Lite, Sadece Reklamsız İzleme Sunuyor

YouTube Premium Lite, normal YouTube Premium aboneliğine kıyasla kesinlikle çekici bir teklif olsa da, normal plandan daha ucuz değil. Yalnızca YouTube’da reklamsız bir görüntüleme deneyimi sunar, ancak YouTube Premium aboneliğinden yüzde 40 daha ucuzdur.

thumbnail
Önerilen Yazı
Youtube Artık Tüm Videolarda Reklam Yayınlayacağını Açıkladı

YouTube, şu anda Premium Lite planını test ettiğini belirtiyor, bu nedenle şirketin her zaman kullanıcı geri bildirimlerine göre fiyatlandırma ve özellikleri değiştirme olasılığı var.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir