Youtube Artık Tüm Videolarda Reklam Yayınlayacağını Açıkladı

Youtube Artık Tüm Videolarda Reklam Yayınlayacağını Açıkladı

Youtube, artık tüm videolarda reklam yayınlayacağı kararını açıkladı. Ancak gelir, küçük içerik üreticileriyle paylaşılmayacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Youtube İçin Tüm Klavye Kısayolları

YouTube, hizmet şartlarında bir değişiklik duyurdu ve bunların arasında video platformunun tüm videolara reklam yerleştirmeye başlayacağını açıkladı. Ancak, videolarda yayınlanan reklamlardan elde edilen kazanç içerik üreticileri ile paylaşılmayacak.

Youtube Her Videoda Reklam Gösterebilecek

Youtube tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“YouTube, platformdaki tüm içerikten para kazanma hakkına sahiptir ve reklamlar, YouTube İş Ortağı Programı’nın parçası olmayan kanalların videolarında gösterilebilir.”

Küçük içerik üreticilerin veya YouTube İş Ortağı Programının bir parçası olmayanların, yani istenen görüntüleme miktarlarını ve diğer gereksinimleri karşılamayan kanallara (4000 saat izlenme ve 1000 abone şartı), şirketin reklamlarından para kazanma erişimine sahip olmayan kanallara izin verilmeyecek. Videolarda oynatılan tüm reklam gelirleri Youtube’un olacak.

Güncelleme 1 Haziran İtibariyle Yürürlükte Olacak

Bu yeni güncellemeyle tüm videolarda reklamların olması, içerik üreticilerin büyüme fırsatlarını sınırlayabileceğini unutmamak önemlidir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Youtube Premium Nedir? Youtube Premium Avantajları Nelerdir?

Youtube’un bu yeni kararı 1 Haziran 2021 itibariyle yürürlüğe girecek ve platformda yer alan tüm videolarda reklamlar yer alacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir