YouTube, Arama Sonuçları İçin Yeni Bir Görünüm Test Ediyor

YouTube, Arama Sonuçları İçin Yeni Bir Görünüm Test Ediyor

YouTube, belirli kullanıcıların zaman zaman yeni deneysel özellikleri test etmesine olanak tanır. Youtube şimdi ise arama sonuçları için yeni bir görünüm test ediyor.

Yakın zamanda video akışı devi Youtube’un iOS’ta devasa oynatma kontrollerini ve Android’de arama filtrelerini test ettiği görülmüştü. YouTube şimdide, arama sonuçları için yeni bir görünüm test ediyor.

Yeni Görünüm Premium Kullanıcıları İle Test Ediliyor

Yeni özelliği şu anda isteyen Youtube Premium kullanıcıları test edebiliyor. Açıkça görüleceği gibi, bu özelliği etkinleştirmek, arama sonuçlarını dikey bir liste yerine yatay bir ızgara görünümde gösterecektir. Bu, arama sayfasında sorgunuz için artık daha fazla YouTube video sonucu görebileceğiniz anlamına geliyor.

Yukarıdaki görselde arama sonuçlarında yeni yatay görünümün nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Tek bir sayfada daha fazla arama sonucu görülebilecek. Bu yeni arama sayfasıyla beraber arama sonuçlarının daha iyi bir performans ve görünüm sunması amaçlanıyor.

YouTube, yeni görünüm düzenini son birkaç aydır kullanıcılarla test ediyor. Birkaç kullanıcı sosyal medyada ekran görüntüleri paylaşılan özelliği fark etti. Ancak, bu değişiklik hakkındaki görüşler bölünmüş bir durumda. Çoğu kişi değişiklikten hoşlanmadığını belirtiyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Youtube İçin Tüm Klavye Kısayolları

Eğer Youtube Premium kullanıcısı iseniz buraya tıklayarak yeni özelliği sizde deneyimleyebilir ve test edebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir