YouTube Android 10 Milyar İndirme Sayısına Ulaştı

YouTube Android 10 Milyar İndirme Sayısına Ulaştı

Android için YouTube uygulaması Google Play Store’da 10 milyar indirmeyi aşan ikinci uygulama oldu.

Video akışı, küresel internet hızlarının artması, 4G cihazlarının tanıtılması ve akıllı telefonlara/tabletlere erişim ile son on yılda popülaritesini artırdı. Dünya çapında en büyük ve en iyi bilinen akış platformu olarak, YouTube’un Play Store’da böyle bir indirme dönüm noktasına ulaşan ilk uygun kullanıcıya yönelik Android uygulaması olması her zaman oldukça olasıydı.

Uygulamanın hemen hemen tüm cihazlarda önceden yüklenmiş olarak geldiği göz önüne alındığında, marjinal olarak desteklenmiştir ve Play Store’un varlığından önce bile bazı etkinleştirmeler içerebilir.

Merak edenler için YouTube’un indirme rakamını aşan veya ona yaklaşan tek “uygulama” aslında resmi anlamda bir uygulama değil. Google Play Hizmetleri, 2020’de 10 milyar indirme/yükleme sayısına ulaştı, ancak bildiğimiz ve sevdiğimiz platform düzeyindeki tüm özellikler ve işlevler için gereklidir. Tersine, YouTube Android telefonunuzda veya tabletinizde akış yapan ve yalnızca son kullanıcıları hedefleyen kaliteli bir uygulamadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Clubhouse, Beta Sürümü Sona Erdi ve Uygulama Herkese Açıldı

Açıkça, neredeyse herkes akıllı telefonlarında video izlemeyi seviyor, birçok ön yükleme bu büyük indirme sayısını hesaba katacak olsa da, tam açıklama bu değil. Dünya çapında tahmini 3 milyar aktif Android cihazı olduğu ve Çin’dekilerin büyük bir kısmının Google Play Hizmetleri ile gelmediği göz önüne alındığında, bu etkileyici bir indirme sayısıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir