WordPress İçin En İyi Üyelik Eklentileri

WordPress İçin En İyi Üyelik Eklentileri

WordPress ile bir websiteniz için üyelik eklentisi arıyorsanız, tam bu konu altında istediğiniz eklentiyi bulabilirsiniz.

WordPress ile teknoloji sahibi olmayanlar bile artık tek bir kod satırı yazmadan harika web siteleri oluşturabilirler. Bununla birlikte, bir web sitesi oluştururken doğru eklentileri seçmek de önemlidir.

WordPress’te bir üyelik web sitesi oluşturmak için önce kullanacağınız eklentileri filtrelemelisiniz. Eklentiler ne kadar gelişmişse, web sitenizi yönetmek için o kadar fazla esnekliğe sahip olursunuz. Basit bir başlangıç ​​noktası için, bu yedi üyelik eklentisini inceleyebilirsiniz.

Üyelik Eklentileri Nelerdir?

Üyelik eklentileri ile çevrimiçi işletme sahipleri, üyelik web siteleri için ödeme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilir. Sitenizi oluşturmak ve sürdürmek için bir geliştirici tutmak yerine, bu üyelik eklentilerini nasıl uygulamaya koyacağınızı biliyorsanız, paradan tasarruf edebilirsiniz.

Bu eklentiler aracılığıyla, web sitenizdeki içeriğe erişimi kısıtlayabilir, ücretsiz kullanıcılara sınırlı erişim verebilir, kurslar satabilir ve aynı anda birden çok üyelik oluşturabilirsiniz. Şirketiniz eğitim, çevrimiçi kurs, abonelik veya topluluk oluşturma endüstrilerinde olsun, bu listedeki üyelik eklentileri tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

1. MemberPress

MemberPress, sağlam erişim kontrolü nedeniyle kullanıcı dostu bir eklentidir. Web sitenizde belirli kullanıcılarla sınırlı olan alanları belirlemenize olanak tanır. MemberPress ile sınırsız sayıda üyelik oluşturabilirsiniz. Neredeyse her temayla iyi çalışır ve çevrimiçi kurslar satan kişiler için harika bir seçimdir.

Eklenti, kullanıcıların sınırlı içeriği belirli bir süre sonra üyelere göstermesine olanak tanıyan damlayan bir içerik özelliği içerir. Böylece önceden planlayabilir ve bir ay veya her hafta belirli tarihlerde içerik yayınlayabilirsiniz.

En popüler e-posta pazarlama platformlarıyla mükemmel bir şekilde uyumlu olmasının yanı sıra, bu eklentiyi Stripe, PayPal, Authorize.Net vb. Dahil olmak üzere neredeyse tüm popüler ödeme ağ geçitleriyle entegre edebilirsiniz.

2. Content Pro

WordPress, Restrict Content Pro ile sorunsuz çalışır. Ücretsiz, deneme ve premium seçeneklere göre sınırsız abonelik paketleri oluşturabilirsiniz. Basit bir üyelik arayüzü size aktif, bekleyen, süresi dolmuş ve ücretsiz üyelerin listesini görüntüleme esnekliği sağlar. Bu özellik, aktif üyelere otomatik e-posta göndermenize ve üyeliği sona eren üyelerin e-postalarını takip etmenize olanak tanır. Böylece, kapak e-posta iletişiminin tam denetiminden yararlanabilirsiniz.

Stripe, PayPal, Authorize.Net, 2Checkout ve diğerleri dahil olmak üzere çoğu ödeme ağ geçidi ile uyumludur. Dijital ürün satış web sitesi için bir eklenti arıyorsanız, bu mükemmel bir seçimdir.

Dahası, müşteri hizmetleri kayda değer. Herhangi bir sorununuz olması durumunda, e-posta yoluyla 24 saat içinde onlardan haber almayı bekleyebilirsiniz.

3. LearnDash

Learndash, çeşitli şekillerde ilgi çekici kurslar oluşturmanıza yardımcı olacak güçlü bir kurs oluşturucu ile birlikte gelir. Aboneliği tek seferlik bir fiyat, aylık abonelik, yıllık üyelik, paketler ve daha fazlası olarak ayarlamanıza yardımcı olur.

Hizmet ayrıca Mailchimp gibi popüler e-posta pazarlama hizmetleriyle entegre edilerek kullanıcıların etkinliklerine göre otomatik olarak e-posta gönderilebilir.

Bununla birlikte, tam bir üyelik web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız, bu eklenti, MemberPress’in aksine, üyelerin işlenmesi için gelişmiş işlevsellikten yoksun olduğu için doğru uygun olmayabilir. Yine de, basit kurs satışı için kullanabilirsiniz.

4. S2Member

Diğer premium WordPress üyelik eklentilerinin aksine, S2Member ücretli üyelikler için tam destek sunar. Eklenti, içerik kısıtlaması, kullanıcılar için roller, faturalama seçenekleri vb. Gibi tüm olağan özellikleri sağlar. Ayrıca, hem ücretsiz üyelik web siteleri için hem de harika çalışır.

Linkback’ler, otomatik cevaplayıcılar ve alt hesaplar, S2Member’ı rakiplerinden ayıran harika özelliklerden birkaçıdır. Bu eklenti ile premium içeriği ücretsiz kullanıcılardan gizleyebilir, premium içeriği kısıtlayabilir ve sitenin herhangi bir sayfasını “yalnızca üyeler” olarak görüntüleyebilirsiniz. Üyelik yönetimi yazılımı, sitenizin içeriğini, kayıtlarını ve sitenizin belirli bölümlerine erişimi kolayca yönetmenize olanak tanır.

5. Ultimate Membership Pro

Ultimate Membership Pro, üyeliklerinizi yönetirken size zaman kazandıracak ve aynı zamanda gelirinizi artıracak bir sürü özellikle birlikte gelir. Eklenti, çevrimiçi kurslar, öğretici videolar, dijital indirmeler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere farklı içerik türlerine erişimi kısıtlamanıza olanak tanır.

Ultimate Membership Pro, üyelik sitenizi oluşturmak için en çok yönlü ve geliştirici dostu çözüm olarak sıfırdan oluşturulmuştur. Aynı anda birden fazla paket oluşturabilmeniz için beş üyelik düzeyini entegre etmenize olanak tanıyan esnek fiyatlandırma sunar.

Akıllı ürün kısıtlamaları, özel gönderi türleri, kullanıcı profilleri, seviye bilgileri ve kullanımı kolay bir yönetici arayüzü gibi bir dizi özellik vardır. Böylelikle kullanım kolaylığı ve esnek özelliği onu dijital ürün satışı için iyi bir seçenek haline getirmektedir.

Bu Üyelik Eklentileriyle Üyelik Web Siteleri Oluşturun

Üyelik web siteleri, pasif gelir elde etmenin veya çevrimiçi bir topluluk oluşturmanın harika bir yoludur. Bu eklentileri e-posta hizmetleriyle entegre etmek, ödemeleri kabul etme, hoş geldiniz e-postaları gönderme, üyelere aboneliklerinin bitiş tarihlerini hatırlatmaya yönelik tüm süreci otomatikleştirir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir