Windows Defender Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Windows Defender Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Windows 10 ile birlikte yüklü gelen ve windows kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu virüs ve tehdit koruması Windows Defender’ı devre dışı nasıl bırakılır ve Defender ile ilgili bilinmesi gereken tüm detayları bu konumuzda bulabilirsiniz.

Windows firmasının geliştirdiği, windows 10 ile birlikte yüklü gelen ücretsiz olarak sunulan virüs ve tehdit koruması Windows Defender’dan pek çok windows kullanıcısı memnun değil. Casus yazılımlara karşı geliştirilen program bilgisayarı korumak için yeterli gelmiyor bu nedenle Windows 10 kullanıcıları Windows Defender devre dışı bırakma işlemini gerçekleştirmek istiyorlar.

thumbnail
Önerilen Yazı
Windows Güncellemelerinin Başarısız Olmasının Nedenleri

Windows virüs ve tehdit korumasını kapatma oldukça basit ama bu güvenlik duvarını devre dışı bırakmadan önce bilgisayarınıza farklı bir antivirüs yazılımı kurduğunuzdan emin olun. Çünkü Windows’un virüs ve tehdit korumasını devre dışı bıraktıktan sonra bilgisayarınız casus yazılımlara karşı tamamen korunaksız olacaktır.

Windows Defender Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

1.Adım: Bilgisayarınızın klavyesinde bulunan windows tuşuna basarak veya Windows 10 Görev çubuğunda sol alt bölümde bulunan windows simgesine basarak Başlangıç menüsünü açın.

2.Adım: Başlangıç menüsünden sol bölümdeki dişli çark şeklindeki ayarlara kısmına tıklayarak windows ayarlarını açın.

3.Adım: Açılan sayfadan “Güncelleştirme ve Güvenlik” kısmına tıklayın.

4. Adım: Açılan Güncelleştirme ve Güvenlik sayfasından sol bölümde bulunan Windows Güvenliği’ne tıklayın.

5. Adım: Koruma Alanları bölümünden “Güvenlik duvarı ve ağ koruması” seçeneğine tıklayın.

Açılan sayfada “Etki Alanı Ağı” , “Özel Ağ” , “Ortak Ağ” gibi seçenekler karşımıza çıkıyor.

6.Adım: Defender’ı kapatmak istediğiniz ağ profilini seçin ve o seçeneğe tıklayın.

7.Adım: ”Windows Defender Güvenlik Duvarı” seçeneği altındaki ayarlama seçeneğini kapalı duruma getirin.

Ayarların uygulanması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Windows virüs ve tehdit koruması kapatma işlemi tamamlandı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Windows 10 Lisansı Başka Bir Bilgisayara Nasıl Aktarılır?

Yukarıda anlattığımız işlemleri uygulayarak Windows virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakabilirsiniz. Tekrardan belirtmek istiyorum Windows Defender yani windowsun virüs ve tehdit koruması devre dışı bıraktığınız takdirde bilgisayarınız casus yazılımlara karşı korumasız hale gelecektir. Bu yüzden bilgisayarınıza farklı bir antivirüs programı kurmanızı öneriyoruz.

Windows Defender Nedir?

Windows Defender, windows firmasının geliştirdiği ve windows kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu virüs ve tehdit koruma programıdır. Windows Defender tehditleri yok etmez. Casus yazılımları tespit ederek windows kullanıcısına bildirir ve casus yazılım kaldırılıncaya kadar karantinaya alır. Windows Defender pek çok uzman ve kullanıcıya göre yeterli görünmüyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir