Windows 11 Sızdırıldı: Ekran Görüntüleri ve İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Windows 11 Sızdırıldı: Ekran Görüntüleri ve İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Microsoft’un 24 Haziran’daki açıklama etkinliğinden sadece bir hafta önce, Windows 11’in varsayılan bir yapısı çevrimiçi olarak sızdırıldı. Windows 11 için sürüm adayı olduğu iddia edilen Windows build 21996, ilk olarak bir Çin blog sitesinde görüldü.

Sızıntı, Microsoft’un Windows 11 sürümünün büyük ölçüde doğru olduğunu ve Windows’un parlak yeni bir sürümüyle ilgili spekülasyonların baştan beri haklı olduğunu doğruluyor.

Windows 11 Çevrimiçi Olarak Sızdırıldı

Windows 11 sızıntısında, bazı tanıdık masaüstü öğeleri var. Örneğin, yeni Windows 11 Başlat menüsü, rafa kaldırılmış olan çift ekran odaklı Windows 10X’in yapılarında daha öncede görülüyordu.

En büyük Windows 11 değişikliği görev çubuğunda yer alıyor. Microsoft, görev çubuğundaki uygulama simgelerini ortaya doğru kaydırdı ve bazı düzenlemeler yaptı.

Ayrıca, arkasında basitleştirilmiş yeni bir Başlat menüsü simgesini de görebileceksiniz. Başlat menüsü, Windows 10’un piyasaya sürülmesi, canlı kutucukların kaldırılması ve sabitlenmiş uygulamalara, en son dosyalara ve daha fazlasına odaklanmaya eşlik eden karışıklığı ortadan kaldıracak.

Haziran 2021’deki en son Windows 10 güncellemesi, çoğu Windows 10 kullanıcısını rahatsız edecek şekilde, haber ve ilgi alanları widget’ını görev çubuğuna sundu. Yeni sürümde bunların daha fazlası için hazır olun, çünkü Microsoft’un widget’ları geri getirmeyi düşündüğü söylentileri doğru görünüyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Microsoft, Windows 10X İşletim Sistemini Rafa Kaldırdı

Windows 11 sızıntısının görev çubuğunda yeni bir simge var ve işletim sisteminde Widget’lar olarak adlandırılıyor. Widget şimdilik yalnızca haberler ve ilgi alanları sekmesini açıyor, ancak yeni işletim sisteminin piyasaya sürülmesiyle daha fazla Windows widget’ının görünmesini bekliyor. Bununla birlikte haberler ve ilgi alanları Windows 11’de çok daha iyi görünüyor.

Windows 11 Sızıntısı Gerçek Mi?

Microsoft, yazılarında Windows 11 sızıntısını onaylamadı veya reddetmedi. Ancak, Windows 11 sızıntı sürümünü sanal bir makinede incelemek için kullanılabiliyor. Örneğin, Windows 11 sistem özellikleri ekranına göz atabilirsiniz.

Ardından yeni Windows 11 başlangıç ​​sesi, çeşitli görsel değişikliklerin onayı ve 24 Haziran’da yapılacak olan özel Windows etkinliği gibi diğer ipuçları var.

Sızıntıdan sonra Windows twitter hesabından bir açıklama yaptı:

Bu sadece bir başlangıç. Sırada ne olduğunu görmek için 24 Haziran saat 11’deki etkinliği bekleyin.

Microsoft, görünüşe göre daha yeni başlıyor. Ancak Windows 11 build 21996 işletim sisteminin erken bir sürümü olduğundan, tüm gözler 24 Haziran’daki Microsoft etkinliğinde açıklanacak bilgilerde yer alıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir