Windows 11 Artık Herkes Tarafından Test Edilebilir

Windows 11 Artık Herkes Tarafından Test Edilebilir

Windows 11 artık denemek isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Windows 11’in geniş sürümü bu yıl içinde gerçekleşecek olsa da, Microsoft, Windows 11’in ilk sürümleri için geliştirici kanalının ötesine geçiyor. Bunun sizin için anlamı, Windows’u tadabilmek için geliştirici olmanıza gerek olmadığıdır. 11. Windows 11’in beta sürümü daha az hata ve daha fazla kararlılık getiriyor ve bu geliştiricilere sunulandan çok daha iyi çalışacağı anlamına geliyor.

Windows 11’i denemekle istiyorsanız, ihtiyacınız olan ilk şey uyumlu bir bilgisayardır. Microsoft’un bir dizüstü bilgisayarı Windows 11’i destekleme kriterleri etrafında çok fazla tartışma oldu ve daha önce Windows 10’u çok kolay çalıştırabilen yüzlerce makineyi dışladı. Microsoft’un Windows 11 uyumluluğu hakkında henüz söylemediği çok şey var, ancak beta test kullanıcıları, Windows 11 web sitesindeki sistem gereksinimleri sayfasından sisteminizin yeterli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Intel ve AMD’den Windows 11 çalıştıracak çok sayıda yeni işlemci var, ancak daha düşük bir nesil işlemciler şimdilik Windows 11’i de destekleyecek. Bu iki işlemci ailesi daha önce Windows 11 için sistem gereksinimlerinin bir parçası değildi, ancak büyük tepki nedeniyle Microsoft kararını geri aldı. Bu iki işlemci ailesinin Windows 11’in son derlemesini destekleyip desteklemeyeceği, Microsoft’un geliştirici ve beta sürümlerinden edindiği deneyime bağlıdır. Bu nedenle, bir beta test cihazı olarak her şeyi yapıyorsanız ve bu işlemcilerden herhangi birine sahipseniz, geri bildiriminiz Microsoft için önemlidir.

Windows 11 betayı hemen indirip kurmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

Bilgisayarınızdaki Ayarlar‘a gidin ve Windows Insider Programı sekmesine gidin. Burada Windows 11 için ne tür bir Insider kullanıcısı olmak istediğinizi seçmelisiniz. Beta, Windows 11’in daha iyi ve rafine bir sürümünü verecektir. Makinenizi Windows Insider Programına kaydettirdikten sonra, bilgisayarınız size seçtiğiniz kanal için en son Windows 11 güncellemesini gösterecektir.

Ayrıca geliştiriciyseniz ve Windows 11 deneyiminin daha kararlı bir tarafına geçmek istiyorsanız Insider hesap tercihinizi değiştirerek geliştirici kanalından beta kanalına geçebilirsiniz. Bunu yapmak, bilgisayarınıza Windows 11’i indirip yeniden yüklemenizi gerektirir, bu nedenle verilerinizi yedekleyin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir