WhatsApp’a Sesli Mesaj Göndermeden Önce Mesajı Kontrol Etme Özelliği Geliyor

WhatsApp’a Sesli Mesaj Göndermeden Önce Mesajı Kontrol Etme Özelliği Geliyor

WhatsApp, Android ve iOS cihazları için kullanıcıların sesli mesajlarını bir kişiye göndermeden önce hızlıca gözden geçirmelerine olanak tanıyan yeni bir aracı test ediyor. Bu, şu anda test aşamasında olduğu ve yakında piyasaya sürülebileceği söylenen bir dizi özellik arasında yer alıyor.

WhatsApp kısa süre önce herkese açık beta kanalında, kullanıcıların üç seçenekten birini (1x, 1.5x ve 2x) kullanarak aldıkları sesli mesajların oynatma hızını artırmalarına olanak tanıyan bir sesli mesaj oynatma özelliği test etmişti.

WhatsApp’ta Sesli Mesajları Gözden Geçirmek Kolaylaşıyor

WhatsApp zaten sesli mesajları kontrol etmek için benzer bir özelliği sahipti, fakat özelliği etkinleştirmek zahmetliydi. Geliştirilmekte olan özellik ile WhatsApp’ta kullanıcılara mesaj göndermeden önce, sesli mesajınızı dinlemek için sohbet penceresine, yeni bir “Review” yani “Gözden Geçir” düğmesi eklenecek. Bu özelliğin geliştirilme aşamasında olduğu ve iOS ve Android için WhatsApp ile ilgili gelecekteki bir güncellemede piyasaya sürülebileceği ön görülüyor.

Kısacası WhatsApp, Android için WhatsApp’ta kısaca etkinleştirilen sesli mesajların oynatma hızını artırmaya yönelik bir özellik üzerinde zaten çalışıyor. Kullanıcılar tercih ederlerse sesli mesajların oynatma hızını artırmasına ya da azaltmasına olanak tanıyan sesli mesajların hemen yanında yer alan bir simge olacak.

Geliştirme aşamasında olduğu söylenen bir diğer özellik de iOS ve Android arasında sohbet geçişi seçeneğidir. Bu özelliğin iOS için test edildiği ve daha sonra Android için WhatsApp’ta test edildiği aktarıldı. WhatsApp’ın ayrıca Android, iOS ve Masaüstü uygulamalarında kaybolan mesajlar için 24 saatlik bir seçeneği test ettiği bildiriliyor. Bu seçenek, kullanıcıların mesajların kaybolması için bir haftalık zamanlayıcı ayarlamasına olanak tanıyan bir özelliğe ek olarak gelebilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir