WhatsApp, Sesli Mesajları Hızlandırma Özelliğini Ekledi

WhatsApp, Sesli Mesajları Hızlandırma Özelliğini Ekledi

Sesli mesajlar, bir şey metin yerine sesle daha iyi açıklandığında veya yazamayacak kadar tembel hissettiğinizde harikadır. Bununla birlikte, uzun bir sesli mesaj aldığınızda, baştan sona dinlemek can sıkıcı olabilir.

WhatsApp, sesli mesaj oynatma için yeni seçenekler ekleyerek bunu düzeltmeye çalışıyor.

WhatsApp Sesli Mesajlar İçin Hız Kontrolleri Ekledi

WhatsApp’ın en yeni özellik güncellemesi küçük ve basittir: Artık WhatsApp’ta sesli mesajları üç farklı hızda çalabilirsiniz.

1x hızında, sesi kaydedildiği gibi duyacaksınız. Bu sizin için çok yavaşsa, biraz hızlandırmak için oynatma hızını 1,5x’e veya iki kat daha hızlı çalmasını dinlemek için 2x’e ayarlayabilirsiniz. Bir ayar seçtiğinizde, siz değiştirene kadar sesli mesajları bu şekilde oynatır.

Anlık mesajlaşma servisleri söz konusu olduğunda, WhatsApp artık herkesin ilk tercihi değil. Uygulama, Ocak 2021’den bu yana gizlilik politikasında çok sayıda değişiklik yaparak kullanıcılarının diğer alternatiflere yönelmesine neden oldu.

thumbnail
Önerilen Yazı
WhatsApp’ta Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Örneğin Telegram, PC’de 2018 gibi erken bir tarihte farklı oynatma hızları eklemişti. Bunu bir yıl sonra mobil uygulamaları izledi.

WhatsApp Yeni Özellikler Üzerinde Çalışıyor

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve WhatsApp CEO’su Will Cathcart, WhatsApp’ın çoklu cihaz özelliği eklemek için çalıştığını doğruladı. Bir hesap altında dört cihaz kullanabilecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir