WhatsApp, iOS ve Android’de Çıkartma Önerilerini Test Ediyor

WhatsApp, iOS ve Android’de Çıkartma Önerilerini Test Ediyor

WhatsApp, Android ve iOS mobil uygulamasında mesaj yazarken kullandığınız kelimelere göre beğenebileceğiniz çıkartmalar önerecek yeni bir özelliği test ediyor.

WhatsApp Çıkartma Önerileri Üzerinde Çalışıyor

Bu yeni özellik WhatsApp beta programına katılan Android ve iOS kullanıcıları ile test ediliyor ve bu özellik şu anda tüm kullanıcılara açık değil.

WhatsApp, etiketleri hızlı bir şekilde aramaya izin veren bir özellik geliştiriyor. Özellik, sohbet çubuğuna yazılan ilk kelimeyi analiz edecek ve çıkartma kitaplığınızda kayıtlı herhangi bir çıkartmayla eşleşirse bir öneri gösterilecektir.

Test aşamasında olan bu özellik şu anda sadece WhatsApp’ın kendi çıkartma paketleri ile sınırlıdır.

Bununla birlikte, çıkartma önerisi özelliği tamamlandıktan sonra WhatsApp’ın çıkartma mağazasında bulunan üçüncü taraf çıkartma paketleriyle de çalışabilir gibi görünüyor.

Yeni Özellik Üçüncü Taraf Çıkartmalarla Çalışacak Mı?

Bu yaklaşan yeni güncellemenin WhatsApp’ın yeni özelliğini destekleyeceğini öğrenildi. Çıkartma önerilerinin şu anda WhatsApp beta sürümünde nasıl çalıştığını gösteren bir video paylaşıldı.

Sonuç olarak, iOS ve Android’deki WhatsApp kullanıcıları için bu yeni özellik, Apple’ın Mesajlar uygulamasında bulunan dokunarak emojize etme özelliğine benzer şekilde çalışacaktır.

WhatsApp Çıkartma Önerileri Nasıl Kullanılır?

Siz sohbet çubuğuna kelimeleri yazarken çıkartma önerileri görünecektir. Yazılan bir kelime, WhatsApp’a eklediğiniz herhangi bir çıkartmayla eşleşirse, bir veya daha fazla öneri görmek için çıkartma simgesine dokunursunuz. Oradan, arkadaşlarınıza veya aile üyelerinize hızlı bir şekilde göndermek için eşleşen bir çıkartmaya dokunmanız yeterlidir.

WhatsApp şu anda beta test kullanıcıları ile diğer yayınlanmamış bazı iyileştirmeleri de test ediyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
WhatsApp Uçtan Uca Şifrelimi? Bu Gizlilik İçin Önemli Mi?

WhatsApp, yeni özellikleri daha yaygın hale getirmeden önce sık sık test eder. Ancak bir özelliğin test aşamasında olması, kesinlikle sunulacağı anlamına gelmez, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir