1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp Grubuna En Fazla Kaç Kişi Eklenebilir?

WhatsApp Grubuna En Fazla Kaç Kişi Eklenebilir?
+ - 0

WhatsApp, yoğun talep üzerine grup limitini artırarak tek bir sohbet ile daha fazla kişiye ulaşmayı sağladı.

WhatsApp, dünya çapında bireyler, arkadaşlar, aileler ve işletmeler tarafından bağlantıda kalmak için kullanılır. WhatsApp grupları, insanların gerçek zamanlı olarak iletişim kurmasını kolaylaştırır.

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp 2011’de grup sohbetlerini başlattı. WhatsApp daha büyük grupları ve toplulukları barındırmak için bir gruptaki üye ekleme sınırını artırdı.

Peki bir WhatsApp grubuna kaç kişi eklenebilir?

WhatsApp Grubuna Kaç Kişi Ekleyebilirsiniz?

Bir WhatsApp grubuna artık 512 kişiye kadar ekleyebilirsiniz. Bir önceki limit 256 kişiydi. Limit artışı 5 Mayıs 2022’de bir WhatsApp blog gönderisinde duyuruldu ve kademeli olarak kullanıma sunulacak.

WhatsApp, değişikliğin çok talep edildiğini ve insanların ve grupların birbirine yakın kalmasına yardımcı olacağını umduğunu söylüyor. Bir gruptaki üyeler için kapasiteyi genişletmenin, toplulukların ve grupların platforma bağlı kalmasına yardımcı olma vizyonunun bir parçasını oluşturduğunu belirtiyor.

WhatsApp blog gönderisinde şu şekilde açıklıyor:

WhatsApp Toplulukları vizyonumuzla geçtiğimiz ay duyurduğumuz gibi, şu anda kuruluşlar, işletmeler ve birbirine sıkı sıkıya bağlı diğer grupların güvenli bir şekilde iletişim kurmaları ve işlerini WhatsApp’ta halletmeleri için özellikler geliştiriyoruz. Şimdiye kadar aldığımız geri bildirimler çok olumluydu ve daha birçok yeni özelliği insanların kullanımına sunmak için sabırsızlanıyoruz.

WhatsApp ayrıca, toplulukları için tüm çevrimiçi platformlar için gerekli olan özel, güvenli ve güvenli deneyimler oluşturmaya olan bağlılığını dile getirdi.

Grup limit artışı muhtemelen daha çok işletmelere yöneliktir. WhatsApp Business, normal WhatsApp’tan farklıdır çünkü işletmelerin platform için bireysel kullanıcılardan farklı ihtiyaçları ve kullanımları vardır.

Önerilen Yazı
WhatsApp’ta Kaybolan Mesajlar Nasıl Gönderilir?

Ancak durum böyle olsa da, ekiplerin neden yüksek kapasiteli gruplar için e-postalar ve benzerleri yerine WhatsApp’ı kullanmak isteyeceğini hayal etmek biraz zor.

WhatsApp, grup sohbetleri için daha fazla kapasitenin yanı sıra emoji tepkileri de ekledi. Bu, önemli mesajları izlemeyi kolaylaştırarak, dağınıklığı azaltmaya yardımcı olacağından büyük gruplarda kullanışlı olacaktır.

WhatsApp’ın en son özelliklerini kullanmak için uygulamanın en son sürümünün yüklediğinizden emin olun.

WhatsApp, Toplulukların Uygulamasına Bağlanmasını Amaçlıyor

Topluluklar, sosyal medya şirketleri için çok önemlidir. WhatsApp, bir grupta izin verilen kişi sayısını iki katına çıkararak, hem toplulukların hem de farklı türden grupların platformunda bağlantı kurabilmesini sağlarken, bu etkileşimlerin onu kullanan herkes için güvenli ve emniyetli olmasını sağlamaya çalışıyor.

Yazar Hakkında

teknoportal.com.tr gündeme dair tüm gelişmeleri ve popüler konuları özgün ve kaliteli bir anlatımla sunmayı amaçlayan dijital içerik paylaşım platformudur.

Yorum Yap