WhatsApp Bussines Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

WhatsApp Bussines Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

WhatsApp Business’ı kullanmak, daha fazla müşteriye ulaşmanın ve isteklerini yönetmenin harika bir yoludur. Bu konumuzda WhatsApp Bussines kullanarak neler elde edebilirsiniz gelin birlikte bakalım.

Müşteri katılımını artırmanın yollarını mı arıyorsunuz? Ürün satan veya hizmet sağlayan bir işletmeniz mi var?

Bazen küçük işletmelerin müşterileriyle daha derin, daha kişisel bir ilişki kurması gerekir. Bu şekilde, potansiyel müşterileriniz kendilerini değerli hisseder ve işletmeniz güvenilirlik kazanabilir.

WhatsApp Business, kendiniz ve müşterileriniz arasında bir bağlantı kurmak amacıyla başlatıldı. İşte küçük işletmeniz için WhatsApp Business’ı kullanmanız için altı neden.

1. Ücretsiz!

Herhangi bir küçük işletme sahibi, WhatsApp Business’ın ücretsiz indirildiğini duymaktan memnun olacaktır. Bu kaynak, düzenli ve potansiyel müşterilerle iletişim kurmanıza yardımcı olacak çok sayıda özellik içerir.

Tek yapmanız gereken internete bağlı olduğunuzdan emin olmaktır. Bunu yaptıktan sonra, gitmekte fayda var!

2. WhatsApp Business, Müşterilerinize Mesaj Göndermeyi Kolaylaştırıyor

WhatsApp Business size yanıtları otomatikleştirme, habercileri belirli gruplar altında etiketleme seçeneği sunar ve ayrıca mesajları planlamak için bir araca sahiptir.

Müşterilerinize mesaj göndermek için müsait olmadığınızda, bir “uzak” mesajı oluşturabilirsiniz, bu kişisel ilişkinizin tehlikeye girmemesini ve müşterinin ihmal edilmiş hissetmemesini sağlar.

Sahip olacağınız ekstra boş zamanla, enerjinizi büyütmenize yardımcı olacak şeylere harcayabilirsiniz.

Öncelik vermek istediğiniz mesajlar varsa , sohbet listenizin en üstünde görünmesi için sohbetleri WhatsApp’ta sabitleyebilirsiniz.

3. WhatsApp Müşterileriniz İçin Daha Erişilebilir

WhatsApp dünya çapında yaklaşık 2 milyar kişi tarafından kullanılıyor. Uygulamaya düzenli olarak gelen bu kadar insanla, işletmenizi WhatsApp’a koymak, erişiminizi genişletir ve olası müşteriler için daha erişilebilir hale getirir.

Müşterilerin, bir web sitesi bulmak yerine, halihazırda kullandıkları bir platform olan WhatsApp üzerinden işletmenize ulaşması daha kolay olacaktır. Bu aynı zamanda işletmeniz için daha yüksek bir katılım oranı oluşturur. Müşterilerinizle görüşme ayarlamanız gerekiyorsa masaüstünüzden WhatsApp sesli ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

4. İyileştirilmiş Müşteri Hizmetleri

Müşterilerinizin sorularına yanıt almak için e-posta göndermeleri veya işletmenizi sürekli aramaları gerekmez. WhatsApp Business, müşteri hizmetlerini hem basitleştirir hem de geliştirir. Daha kişisel bir hizmeti kolaylaştıran ve müşteri sadakati oluşturan uçtan uca bir bağlantıdır. Eskiden e-postaların ve çağrıların olduğu yerde artık WhatsApp üzerinden iletişim var.

5. İşletmenizi Pazarlayın

WhatsApp Business markanızı öne çıkarır. Profilinizi işinize göre özelleştirebilirsiniz. Bunu yaparak müşterilerinize doğru imajı sunabilirsiniz.

WhatsApp Business, yeni bir ürün veya hizmet başlattığınızda müşterilerinizi güncellemenize de olanak tanır.

Profilinize, işletmenizin adı ve bulunduğu kategori gibi önemli işletme bilgilerini ekleyebilirsiniz. Çalışma saatlerini belirleyebilir, ayrıca bir ürün kataloğu geliştirip sergileyebilirsiniz. Bu, müşterilerin ne sunduğunuzu görmelerini ve fazla uğraşmadan veya daha fazla bilgi için başka kaynaklara yönlendirmeden bilgi almalarını kolaylaştırır.

6. WhatsApp Üzerinden Kolayca Alışveriş Yapabilir veya Satış Yapabilirsiniz

Sosyal medyanın sadece sosyalleşmek için kullanıldığı günler geride kaldı. WhatsApp’ta arkadaşlarınızla harika sohbetler yapmaktan, en sevdiğiniz küçük işletmelerden sepetinize ürün eklemeye kadar gidebilirsiniz.

WhatsApp, çevrimiçi alışverişi daha da kolaylaştıran bir alışveriş sepeti özelliği içeriyor. WhatsApp Business’taki katalog özelliği, müşterilerinizin alışveriş sepetlerine göz atmasına ve ürün eklemesine olanak tanır.

Müşterileriniz sepetteki ürünlerden memnun kaldıklarında siparişi tek bir mesajla gönderebilirler. Bu, siparişlerinizi kolayca takip etmenizi sağlayan organize bir sistem oluşturur.

Büyümek için WhatsApp Business’ı Kullanın

WhatsApp Business ücretsiz, erişilebilir ve kullanımı kolaydır. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, kullanmamak için kullanmaktan daha fazla neden bulmaya çalışmanız gerekir.

Artık WhatsApp Business’ı nasıl kullanacağınızı biliyorsunuz, neden başlamıyorsunuz? Hem hedef kitlenizin hem de işletme yönetimi becerilerinizin önemli ölçüde arttığını görebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir