Üniversite Öğrencilerine Para Kazandıracak İş Fikirleri

Üniversite Öğrencilerine Para Kazandıracak İş Fikirleri

Her geçen gün iyileşmekle birlikte ülkemizde üniversite eğitimi yapmanın belirli bir maliyet getirmesi, öğrenciler ve aileleri için bazen zorlayıcı olmaktadır. Üniversite öğrencilerine para kazandıracak iş fikirleri arasında size uygun yöntem veya yöntemleri seçerek, eğitiminizi sürdürürken bir yandan da kazanç sağlayabilirsiniz.

Üniversite Öğrencilerine Para Kazandıracak İş Fikirleri

Oyun Arkadaşı Olmak

Birkaç saatlik işi olan ailelerin çocuklarına oyun arkadaşı araması, öğrenciler için kazanç kapısına dönüşmektedir. Bu ailelerin çocuklarına birkaç saatliğine oyun arkadaşlığı yaparak, harçlığınızı çıkarabilirsiniz.

Bu işi yapmak isteyenlere tavsiye olarak, tanıştıkları ailelerle irtibatı kesmemeleridir. Böylelikle birçok aile ile tanışarak, daha çok oyun arkadaşlığı yapmanız mümkün olacak aileler sizi arayacaktır.

Makale Yazarlığı

Web sitelerine makale yazmak, aslında üniversite öğrencileri için iş fikirleri arasında en ideal olanlardan biridir. Akıllı cep telefonları veya tabletler ile de yapabileceğiniz bu işi, bilgisayar ile çok daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

İnternetten webmaster forumları diye arama yaparak, makale yazarı ihtiyacı olan site sahiplerine ulaşabilirsiniz. Size verilen belirli konuları internetten araştırıp okuyarak, bu konuları kopya olmayacak şekilde kendi cümlelerinizle SEO kurallarına uygun bir şekilde yeniden yazmalısınız. SEO uyumlu makale nasıl yazılır? Sorusuna internette cevap arayarak, bu kuralları tüm ayrıntıları ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Hızlı ve düzgün bir şekilde yazmanız durumunda, bu işten saatte 10 ile 15 TL arasında kazanabilirsiniz. Böylelikle günlük çalışma saatinize bağlı olarak, aylık güzel bir kazanç elde edebilirsiniz. Üstelik paranız iş bitiminde hemen, bazen ise işe başlamadan önce size gönderilecektir.

Broşür Dağıtımı

Üniversite öğrencilerinin yarım zamanlı yapacağı işler arasında klasikleşmiş olan broşür dağıtımı, cep harçlığı çıkarmak için hala popüler işler arasındadır. Bulunduğunuz bölgedeki matbaacılardan rica ederek, broşür bastıran kişilere dağıtımcıya ihtiyaçları olup olmadıklarını sorabilirsiniz.

Özel Ders Vermek

Farklı dersler üzerinden özel dersler vererek, okul masraflarınızın önemli bir kısmını karşılayabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışmanıza da imkân tanıyacak bu iş sayesinde, kendinizi de eğlenceli bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Örneğin birebir özel ders saati 60 TL ise, siz 3-4 öğrenciyi bir araya getirip saatine 40 TL talep ederseniz küçük gruplar halinde kazancınızda daha fazla olacak ve hem de aileler de daha az ödeme yapacağı için bu fikre sıcak bakacaktır.

Ders Notlarınızı Satabilirsiniz

Okul arkadaşlarınız arasında sıklıkla ders notu almayan ve bunu artık bir ihmale dönüştürenlere, ihtiyaç duydukları ders notlarını satabilirsiniz. Tabii ki bunun için, öncelikle sizin ders notu almanız gerekmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarını Yönetin

Bireysel veya kurumsal sosyal medya hesaplarını yönetmek, üniversite öğrencilerine para kazandıracak iş fikirleri arasında basit ve eğlenceli yöntemlerden biridir.

Bulacağınız müşterilerin sosyal medya hesaplarında paylaşımlar yapmak, yapılan yorumlara veya özel mesajlara ön bilgilendirme cevabı vermek gibi işlerle sosyal medya yönetimi yapabilirsiniz. Ancak bu işten tatmin edici bir kazanç sağlamak için, aylık 5-6 hesap sahibiyle anlaşmanız gerekecektir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir