Twitter’ın, Yeni Özelliği “Bahşiş Kutusu” Kullanıma Sunuldu

Twitter’ın, Yeni Özelliği “Bahşiş Kutusu” Kullanıma Sunuldu

Twitter’ın yeni Tip Jar (Bahşiş Kutusu) özelliği, yüksek profilli hesaplara sunulmaya başlıyor ve diğer kullanıcıların favori hesaplarına bahşiş vermelerine olanak tanıyor. Tip Jar, çeşitli ödeme seçeneklerini destekler ve işlemleri yönetmek için harici ödeme işlemcilerini kullanır.

Twitter, Bahşiş Kutusu Özelliğini Kullanıma Sundu

Twitter ilk olarak Tip Jars fikrini Nisan 2021’in sonlarında ortaya çıkarmıştı. Twitter, bir süredir birkaç farklı platform içi ödeme seçeneği denedi ve kullanıcıların içerik üreticilerine doğrudan ödeme yapmasına veya en sevdikleri Twitter kullanıcılarına birkaç dolar bahşiş vermesine izin veren yeni bir özellik sundu.

Yeni özellik, Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo gibi ödeme seçeneklerini destekleyecek. Şu anda, Twitter da ödemelerden bir kesinti yapmıyor. Tip Jar kullanarak Twitter kullanıcılarına yapılan tüm ödemeler doğrudan kullanıcılara ulaşır.

Türkiye’de yaşayan kullanıcılar, Paypal ile ödeme yapamayacağı için, Twitter’ın yeni bir ödeme yöntemi ekleyip eklemeyeceği şu anda bilinmiyor.

Tip Jar (Bahşiş Kutusu) doğrudan kullanıcı profillerinde mevcuttur. Dolayısıyla, bağışı hak ettiğini düşündüğünüz muhteşem bir tweet görürseniz, istediğiniz zaman para gönderebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
“Hikayeler” Nedir? Neden Tüm Sosyal Ağlarda Hikayeler Var?

Tip Jar (Bahşiş Kutusu) ödeme seçeneği şu anda yalnızca kayda değer hesaplar tarafından kullanılabilirken, zamanla daha fazla kullanıcıya sunulacaktır. Aynı zamanda, yalnızca doğrulanmış hesaplar Bahşiş Kutusu ekleyebilirse, kimliğe bürünme dolandırıcılıklarını tespit etmek kolaylaştırabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir