Twitter’da Takipçi Arttırma Yöntemleri

Twitter’da Takipçi Arttırma Yöntemleri

Twitter, sosyal medya pazarlaması söz konusu olduğunda en büyük oyunculardan biridir. Bununla birlikte, şaşırtıcı bir içeriğe sahip ancak sınırlı bir katılım oranına sahip olduğunuzda tüm çabalar boşa gider.

Twitter’ın gerçek değeri, etkileşiminde yatmaktadır ve bu nedenle, kullanıcıların organik olarak Twitter’daki etkileşimi artırmaları çok önemlidir. Görevinizi kolaylaştırmak için, Twitter’da etkileşimi artırmanıza ve sosyal medya tabanınızı büyütmenize yardımcı olacak 10 stratejiyi burada bulabilirsiniz.

1. Tutarlı Bir Şekilde Anlamlı İçerik Sunun

Kitleye değer sunan ilginç ve alakalı içerik yayınlamak, Twitter’daki katılım oranını artırmaya yardımcı olacaktır. Eğlence faktörünü korumak için diğer kaynaklardan görüntüler, oluşturulan içerik ve kişisel içerik gibi küratörlü içerik arasında mükemmel bir denge oluşturulması önerilir. İçeriğiniz için başka birinden ilham aldıysanız, dikkatlerini çekmek ve etkileşim kurmak için onlardan bahsedebilirsiniz. Boşlukları önlemek için bir içerik takvimi oluşturmanız ve gönderilerinizi planlamanız önerilir. 

2. İlginç Grafikler Yayınlayın

İçeriğinizin diğer gönderilerden öne çıkmasını istiyorsanız, görseller ve videolar gibi bazı görsel öğelerle karıştırmanız önerilir. Görsel içerik ekranın neredeyse yarısını kaplar ve izleyiciler tarafından daha görünür hale gelir. Göz alıcı grafikler yayınlamak insanları etkileyebilir ve onları yorum veya yeniden yayınlama yoluyla gönderinizle etkileşime girmeye zorlayabilir. Ayrıca, bir kişiliğiniz olduğunu göstermek ve özellikle bu trend ve eğlence zamanlarında, insanların sizinle daha gayri resmi bir şekilde ilişki kurmasını sağlamak için memler ve gifler de yayınlayabilirsiniz.

3. Yoğun Saatlerde Yayınlayın

Günde daha fazla insanın özgür olduğu ve Twitter’da gezinme enerjisine sahip olduğu belirli saatler vardır. Sabah, insanların işe gitmeden önce veya akşam yemeğinden sonra, insanların rahat ve Twitter’ı kullanmakta özgür olduğu bir zaman olabilir. Bu nedenle, zamanlama katılımı artırmada çok önemli bir rol oynadığından, görünürlüğünüzü artırmak için kitlenize göre en yoğun zamanı belirleyin. İstatistiklere göre, Çarşamba’dan Perşembe’ye 23:00-13:00 arasında yayınlanan içerikler maksimum dikkat çekiyor.

4. Etkileşimli ve İlgi Çekici Olun

Etkileşimli olmamak, çok fazla Twitter takipçisi ve etkileşimi kaybetmenize neden olabilir. Soru sormak, yorumları yanıtlamak, diğer kişilerin gönderilerine yorum yapmak, Twitter sohbetlerine katılmak ve aktif olarak Twitter Anketleri oluşturmak etkileşimli kalmanın önerilen yollarından bazılarıdır. Twitter Anketleri ayrıca, gelecekteki gönderilerinizi planlamanıza yardımcı olabilecek hedef kitlenizin görüşleri ve beğenileri hakkında bir fikir verebilir.

5. Harika İçeriği Yeniden Yayınlayın

Yeniden yayınlama, etkileşimli kalmanın bir parçası olsa da, içeriği yeniden yayınlamanın gücü özel olarak anılmayı hak ediyor. İçeriği yeniden yayınlarsanız, nişinizde başkalarının platformlarından anlamlı ve faydalı içerik sağlamak için yeterli farkındalığa sahip olduğunuzu gösterir. İçeriği yeniden yayınlamak, diğer insanların çalışmalarına değer verdiğinizi de yansıtır. Sektör liderlerinden içerik paylaşırsanız, güvenilirliğinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Twitter’ın, Yeni Özelliği “Bahşiş Kutusu” Kullanıma Sunuldu

6. Hashtag Ekleyin

Twitter’ın hashtag’leri kitleler arasında popüler hale getirdiği biliniyor, bu nedenle Twitter’daki katılımınızı ikiye katlamak istiyorsanız, bunu kaçırmamalısınız. Twitter kullanıcılarına konu ve trendleri arama şansı vererek size gönderilerinizi kategorilere ayırma şansı verir. Kullandığınız hashtag’lerin içeriğinizle alakalı, akılda kalıcı ve sınırlı olduğundan emin olun. Hashtag’ler eklemek, sonunda kolayca daha fazla Twitter retweeti almanıza yardımcı olacaktır.

7. Teşvikler Sunun

Arada bir, bazı Twitter yarışmaları ve eşantiyonları ile gönderilerinize bir dönüş yapın. Herkes bedava almayı ve bunun için eğlenceli mücadelelere katılmayı sever. Eşantiyonların günlük gönderilerden daha fazla viral olma şansı vardır, bu da erişiminizi genişletmenize ve Twitter’daki katılımı artırmanıza yardımcı olabilir.

8. Twitter Reklamlarını Kullanın

Twitter reklamları ücretli olsa da, Twitter’da etkileşimi artırmanın harika bir yoludur. Bu, Twitter reklamlarının bir sonucu olarak yüksek tıklama oranlarıyla kanıtlanmıştır. Bu, özellikle Twitter ve diğer kanallar aracılığıyla kendisini büyütmeye çalışan işletmeler için geçerlidir. Yalnızca performans için ödeme yapmak, anahtar kelime hedefleme ve özel hedef kitle gibi Twitter reklamlarını kullanmanın çeşitli avantajları vardır. Etkileşimi ve dönüşümleri izlemek ve buna göre optimize etmek için Twitter analizlerinizi takip edebilirsiniz.

9. Farklı Kanallarda Çapraz Tanıtım

Akılda tutulması gereken en önemli şeylerden biri, Twitter gönderilerinizi diğer platformlarda çapraz tanıtmaktır. Erişiminizi genişletmek için Twitter bağlantınızı Instagram, Facebook ve LinkedIn gibi web sitelerinize ve platformlarınıza paylaşın. Twitter’da ilginç bir şey yayınlarsanız, ekran görüntüsünü Instagram hikayelerinde yayınlayın. Bununla birlikte, insanların Twitter’ınızı kontrol etmeleri ve onunla etkileşim kurmaları için bir neden bulmaları için uçurumdan ayrılmaya çalışın. 

10. Twitter Takipçi Satın Alın

Sosyal medya pazarlamasının rekabetçi ortamı arasında, Twitter’da organik olarak artan etkileşim zorlayıcı olabilir. Eğer varsa gerçek ve etkin heyecan takipçileri satın, artırdınız takipçileri aracılığıyla Twitter’da oldukça büyük bir avantaj ve artış nişan alabilirsiniz. Çoğunluk etkisi ile içeriğinizin daha fazla gösterime ve daha fazla takipçiye ulaşmasına yardımcı olabilir. Ancak sadece güvenilir platformlardan Twitter takipçi satın aldığınızdan emin olun.

Özet:

Üzerinde herhangi bir etkileşim yoksa, bir tekne dolusu içeriğe sahip olmak oldukça anlamsız olabilir. Bu nedenle, bu stratejilerin Twitter’daki etkileşimi artırmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Sizin için neyin işe yaradığını ve neyin değiştirilmesi gerektiğini görmek için Twitter analizlerinizi sürekli olarak takip etmeyi unutmayın. Sosyal medya varlığınızı büyütmek için daha fazla strateji için bizi izlemeye devam edin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir