Twitter, Mavi Tik Başvurularını Geçici Olarak Durdurdu

Twitter, Mavi Tik Başvurularını Geçici Olarak Durdurdu

Twitter herkese açık olarak mavi tik başvurularını yeniden başlatmıştı, ancak yeniden askıya alındı.

Herkes mavi tik işareti almak istiyor, bu yüzden her yerdeki Twitter kullanıcıları, sosyal ağ nihayet insanları tekrar başvuru alınacağı açıkladığında sevindi. Ama ne yazık ki her güzel şeyin bir sonu var.

Twitter, Mavi Tik Başvurularını Geçici Olarak Durdurdu

Twitter, platformunda doğrulama için başvuruları yeniden açtıktan sekiz gün sonra, şimdilik daha fazlasını kabul etmeyi bıraktı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Twitter Dört Yıl Aradan Sonra Mavi Tik Başvurularını Tüm Kullanıcılara Açtı

Başvurunuzu göndermeyi başaramadıysanız endişelenmeyin. Mavi tik almak için son şansınızı kaçırmış gibi değilsiniz. Twitter, ekibin halihazırda aldıkları tüm başvuruları gözden geçirmeyi bitirdikten sonra başvuruları almaya devam edeceğine söz veriyor.

Twitter’ın gelen başvurulara ara vermesi tamamen anlaşılabilir olsa da, biraz da sinir bozucu. Kullanıcılar, herkese açık doğrulama programının 2017’deki askıya alınmasından bu yana yeniden açılması için dört yıl beklemişti.

Bu süre zarfında Twitter, doğrulama politikalarını yeniden değerlendirdi. Değişiklikler geçen Ocak ayında Yardım Merkezi’nde güncellendi.

Twitter’da doğrulama, çok daha az kategori ile sınırlıydı, ancak yeni güncellemeye doğrulamaya hak kazanabilecek altı hesap kategorisi var. Bunlar aşağıdaki gibidir:

  • Devletler
  • Şirketler, markalar ve kuruluşlar
  • Haber kuruluşları ve gazeteciler
  • Eğlence
  • Spor ve oyun
  • Aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler

Bunları göz önüne alarak, Twitter’ın neden doğrulama isteklerini ertelediği şaşırtıcı değil. Şu anda mavi tik almak isteyen olan çok daha fazla insan olması muhtemeldir.

Twitter Mavi Tik Başvurularının Tekrardan Ne Zaman Açılacağı Bilinmiyor

Twitter, doğrulamaları duraklatılması gerektiğini duyurmasından bu yana biraz tepki gördü. Şirketin ne zaman tekrar talep almaya başlayacağına dair bir tahmin bile vermiyor.

Twitter ekibi doğrulama işleminin duraklatılmasını, “Olabildiğince hızlı yayılmaya devam edeceğiz, ancak her inceleme için yeterli zamanımız olduğundan emin olmak istiyoruz” diye yanıtladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir