1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter Dört Yıl Aradan Sonra Mavi Tik Başvurularını Tüm Kullanıcılara Açtı

Twitter Dört Yıl Aradan Sonra Mavi Tik Başvurularını Tüm Kullanıcılara Açtı
+ - 0

Twitter’da adınızın yanında yer alan mavi tik işaretine sahip olmak istiyorsanız, şimdi doğrulama için şanslı olabilirsiniz.

Twitter, herkese açık doğrulama sürecini yaklaşık dört yıldır duraklattıktan sonra şimdi tekrardan yeni başvuruları kabul ediyor.

Twitter, Artık Daha Fazla Hesabı Doğrulayacak

Twitter,uzun zamandır beklenen duyuruyu yaptı. Nihayet doğrulama başvuruları kabul başlayacak. Platform, Kasım 2017’de kullanıcıları doğrulamayı bırakmıştı ve bu zamanı doğrulama sistemini geliştirmeye ayırmıştı.

Twitter, yardım sayfasında hesabınızda doğrulanmak için yerine getirmeniz gereken kriterlerin listesini, ve doğrulamaya çalıştığınız hesap türüne göre gerekli şartları özetledi.

Hesabınızı doğrulamak istiyorsanız, hesabınızın aşağıdaki kategorilerden birine uyduğundan emin olmalısınız:

  • Devletler
  • Şirketler, markalar ve kuruluşlar
  • Haber kuruluşları ve gazeteciler
  • Eğlence
  • Spor ve oyun
  • Aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler

Her şeyden önce Twitter, hesabınızın “özgün, dikkate değer ve aktif” olması gerektiğini vurguluyor. Taklit hesaplar veya resmi olmayan hayran hesapları gibi olan hesaplar doğrulanmaya uygun değildir. Ayrıca hesabınız pasif hale gelirse, birinin kimliğine bürünürseniz veya Twitter’ın kurallarını defalarca ihlal ederseniz de doğrulamanız iptal edilebilir.

Twitter Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ayarlar ve Gizlilik > Hesap’a giderek bulabilirsiniz. İşlemi başlatmak için buradan Doğrulama İste’yi tıklayabilirsiniz.

Ardından, hesabınızın hangi uygun kategoriye ait olduğunu belirlemeniz ve Twitter’ın kim olduğunuzu doğrulayabilmesi için bir tür kimlik sağlamanız gerekir. Bir devlet kimliği, e-posta adresi veya Twitter hesabınızın bağlı olduğu resmi bir web sitesini içerebilir.

Başvurunuzu gönderdikten sonra, Twitter, kaç kullanıcının başvurduğuna bağlı olarak doğrulamanın birkaç günden birkaç haftaya kadar sürebileceğini söylüyor. Twitter başvurunuzu onaylarsa, mavi doğrulama rozeti otomatik olarak adınızın yanında görünecektir.

Önerilen Yazı
Twitter Dört Yıl Aradan Sonra Mavi Tik Başvurularını Tüm Kullanıcılara Açtı

Twitter Mavi Tik Geri Döndü

Kullanıcılar doğrulama için birkaç hafta içinde başvurabilecek. Twitter’da büyük olasılıkla doğrulamalar için yoğunluk olacağından onay süreçleri uzayacaktır. Twitter ayrıca gelecekte bilim adamları, akademisyenler ve dini liderler de dahil olmak üzere daha fazla insanı doğrulama için uygun hale getirmeyi planladığını belirtiyor.

Yazar Hakkında

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Rasim, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. 2013 yılında bilişim teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. 2013'ten bu yana bilişim sektöründe belli görevlerde ve çalışmalarda bulunmuştur. Günümüzde ise deneyimlerini aktarmak için teknoportal.com.tr üzerinden editörlük ve site içi geliştirmelerde görev almaktadır.

Yorum Yap