Türk Telekom (TTNET) Abonelik İptali Nasıl Yapılır? TTNET İptal Etme – 2023

Türk Telekom (TTNET) Abonelik İptali Nasıl Yapılır? TTNET İptal Etme – 2023

2006 yılında kurulan ve bugün Türkiye’nin en büyük altyapısına sahip, altyapı ve internet deyince akla ilk gelen isim olan TTNET, milyonlarca aboneye internet altyapısı sağlayan Türk Telekom grubunun bir alt şirketi olarak çalışmalarına devam ediyor.

Almakta olduğunuz TTNET interneti hizmetinizi iptal etmek istiyorsanız abonelik iptali için bir çok seçenek bulunuyor.

Abonelik iptali için takip etmeniz gereken adımları aşağıda sizler için anlatmaya çalıştık.

TTNET Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Öncelikle iptal etme nedeniniz iptal sürecinde önemli rol oynuyor. Eğer bir sorun veya şikayetiniz yok ise, adres değişikliği için iptal etmek istiyorsanız, iptal etmenize gerek yok. Bunun yerine kullanmış olduğunuz internet hizmetini başka bir noktaya nakil (taşıma) yaparak devam edebilirsiniz. Böylece iptal ederken eğer hazırda bir taahütünüzün var ise bunun size cayma bedeli olarak yansımasının önüne geçmesini sağlayabilirsiniz. Nakil işlemleri için çağrı merkezi numarası 444 1 444 arayarak nakil işlemlerini rahatlıkla başlatabilirsiniz.

TTNET abonelik iptali yapmak istiyorum diyenler için ise aşağıdaki adımları takip edebilir.

Yöntem 1: E-Devlet Üzerinden İptal Etme

Yakın tarihte Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BDT)‘nın son düzenlemelerinden sonra artık e-devlet üzerinden Abonelik İptali yapmak oldukça pratik ve kolay bir şekilde olabiliyor.

E devlet üzerinden TTNET aboneliğinizi iptal etmek icin E-Devlet hesabına giriş yapıp üzerinize tanımlı olan abonelikleri iptal edebilirsiniz. Bunun için E-Devlet hesabınıza giriş yapıp arama kısmına TTNET Abonelik Fesih Başvurusu yazıp, aradın. Açılan ekrandan iptal etmek istediğiniz TTNET internet aboneliğiniz seçerek fesih için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Fesih işlemini gerçekleştirdikten hemen sonraki 1 hafta içerisinde TTNET müşteri hizmetleri tarafından TTNET abonelik açtırırken vermiş olduğunuz cep telefonunuz aranarak iptal talebiniz için sözlü onay istenicektir. Bu onayın ardından internet aboneliğiniz 3 iş günü içinde sonlanacaktır.

Hatırlatma: Müşteri temsilcileri ile görüşme sağlanırken Cayma bedeli olup olmadığını sormayı unutmayın.

Yöntem 2: Bayilerinden İptal Etme

Türk Telekom bünyesinden bulunan TTNET için abonelik iptallerini herhangi bir Türk Telekom bayisine giderek iptal etmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. İptal işlemini başlattıktan sonra size birkaç gün içinde iptal işlemi gerçekleştiğine dair SMS veya mail olarak geri dönüş yapılır.

Yöntem 3: TTNET abonelik iptali için Bölge Türk Telekom Müdürlüğüne gitmek

Türk Telekom bayileri gibi bölge müdürlükleride iptal talebinizi almaktadır. Eğer net bir sonuca ulaşmak ve hızlı bir iptal süreci olsun istiyorsanız bölge müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

Yöntem 4: TTNET Abonelik İptali İçin Müşteri Hizmetlerini Aramak

Yukarıdaki üç yöntem dışında Telefonunuzdan TTNET çağrı merkezi numarası 444 1 444 arayarak müşteri temsilcisine iptal talebi başlatması için talepte bulunabilirsiniz.

Yöntem 5: İptal Dilekçesini Fax Olarak Gondermek

Dilerseniz 0 (312) 306 07 16 no’lu faksa kimlik belgesi ve imzalı dilekçe göndererek, internet sözleşmenizin iptalini isteyebilirsiniz.

Yöntem 6: Türk Telekom Online İşlem Merkezinden İptal Etmek

Kullanmakta olduğunuz internetin iptali icin telefonunuza Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını indirerek, uygulama içerisindeki Online İşlemler sekmesinden iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Bu yöntemlerden size en uygun olanı seçerek TTNET abonelik iptali işlemini rahatlık ile gerçekleştirebilirsiniz.

Sormak veya merak ettikleriniz öğrenmek için yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir