Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Açılır? Canlı Yayın Açmak İçin Kaç Takipçi Gereklidir?

Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Açılır? Canlı Yayın Açmak İçin Kaç Takipçi Gereklidir?

Özelliğe erişmek için ihtiyacınız olan takipçi sayısı da dahil olmak üzere TikTok’ta canlı yayına geçme hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu konumuzda bulabilirsiniz.

TikTok canlı yayın özelliği, danstan yemek pişirmeye ve izleyenlerle sohbet etmeye kadar her türlü içeriği gerçek zamanlı olarak sergileyen bir düğmeye dokunarak belirli kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
TikTok Pro Hesabı Nedir?

Uygulama, bu işlevi, sahip oldukları takipçi sayısı da dahil olmak üzere belirli gereksinimleri karşılayan kullanıcılara açık hale getirdi.

TikTok’ta Canlı Yayın Açmak

TikTok’a göre;

 “Yaratıcılar tutkularını paylaşmak, yeteneklerini sergilemek veya sadece izleyicileriyle ilişkilerini derinleştirmek için CANLI yayına geçiyor”.

Canlı videolar oluşturan kullanıcılar, daha uzun biçimli videoları izleyicileriyle paylaşabilir. Alınan yorumlar gerçek zamanlı, yani içerik oluşturucular önerilere, isteklere ve sorulara canlı olarak yanıt verebilir.

TikTok’ta Canlı Yayın Açmak İçin Kaç Takipçiye İhtiyacınız Var?

TikTok kullanıcılarının TikTok’ta canlı yayın videosu oluşturmak için 1.000 veya daha fazla takipçisi olması gerekir. Bu dönüm noktasına ulaştığınızda, seçenek birkaç gün içinde uygulamada size görünür hale gelecektir. Kullanıcıların ayrıca canlı kayıt yapabilmeleri için 16 yaşında veya daha büyük olmaları gerekir.

TikTok’ta canlı yayınları izleyen izleyiciler, 18 yaşından büyük olmaları koşuluyla canlı yayıncıya destek simgesi olarak sanal hediyeler gönderebilirler. Bu hediyeler daha sonra nakit olarak değiştirilebilir.

İzleyicilerin hayırsever bağışlar yapmasına olanak tanıyan önceden seçilmiş bağış çıkartmaları da vardır. Özellikle, kullanıcıların TikTok’un Topluluk Kurallarına göre izleyicileri kendilerine hediye göndermeleri için tuzağa düşürmelerine izin verilmez.

Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Peki, TikTok’ta nasıl canlı yayına geçeceksiniz? Sadece şu adımları izleyin:

  • TikTok uygulamanızı açın.
  • Canlı yayın açmak istediğinizi belirtmek için ekranın alt orta kısmındaki Oluştur simgesine dokunun.
  • Normal kayıt seçeneğinin yanındaki Canlı düğmesine tıklayın.
  • Canlı yayınınız için bir resim seçin ve yayına bir başlık verin.
  • Yayına başlamak için Canlı Yayına Geç’e dokunun.
  • Canlı yayındayken, kamerayı çevirmek, efektler eklemek, yorumları filtrelemek ve en fazla 20 moderatör eklemek için ayarlara erişmek için üç noktaya dokunabilirsiniz.
  • Canlı yayından çıkış yapmak ve kaydı durdurmak için X’e basın.

TikTok Canlı Yayınları için İpuçları

TikTok, uygulamada canlı yayın için aşağıdaki ipuçlarını önerir:

Zaman: Kitlenizin en aktif olduğu zamanlarda canlı yayına geçin. Primetime saatlerde yayın yaparak daha fazla izleyiciye ve daha yüksek etkileşim oranlarına sahip olacaksınız.

Süre: TikTok Yaşam sürenizin uzunluğu size bağlıdır, önerilen uzunluk 30 dakikadır.

Etkinlik: Canlı yayına başlamadan önce bir video yayınlayın, çünkü bu yayını Sizin İçin yayınlarda gören izleyiciler yayınla birlikte görünecek özel bir simgeye tıklayarak canlı yayınınıza doğrudan girebilir.

Kalite: TikTok’taki tüm içeriğin yüksek kalitede olması gerekir. İyi aydınlatma, iyi ses gibi izleyicilerin ilgisini çekecektir, bu nedenle arka plandaki sesleri ortadan kaldırmaya çalışın.

Bağlantı: Canlı yayınınızın kesintiye uğramaması için sürekli internet erişiminiz olduğundan emin olun. Daha soyut bir düzeyde, yayınınızın konusunu önceden planlayarak hedef kitlenizle bağlantı kurun.

Durgunluk: Çekmek için en iyi açıyı önceden belirleyin ve dikkat dağıtıcı olabileceğinden çok fazla hareketten kaçınmak için kamerayı sabit tutun.

Etkileşim: TikTok Canlı yayınlar tamamen etkileşimle ilgilidir, bu nedenle izleyicilerinize yanıt verdiğinizden ve onlarla ilişkiler kurduğunuzdan emin olun. Kullanıcıların sesini kapatarak, yorumları filtreleyerek ve canlı yayınlarınızdan insanları engelleyerek içeriğinizi koruyabilirsiniz.

Tiktok’ta Kolay Bir Şekilde Yayın Açabilirsiniz

TikTok’ta canlı yayına geçmek bu kadar basit. Gereksinimleri karşıladığınızda, takipçilerinizle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
TikTok Hesabı Nasıl Hacklenir? Hacklenme Nasıl Önlenir?

Kitlenizle etkileşimli bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Henüz bu özelliğe erişiminiz yoksa TikTok takipçi kitlenizi büyütmeye odaklanın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir