Tekno Portal
Bildirimler
  • Bildiriminiz bulunmamaktadır.
Telegram Premium Nedir? Fiyatı, Özellikleri ve Tüm Detaylar

Telegram Premium Nedir? Fiyatı, Özellikleri ve Tüm Detaylar

Telegram, birçok ek özellik içeren premium planını başlattı. İşte fiyat, özellikler ve Telegram Premium hakkında bilmeniz gereken her şey.

Telegram kendisini ücretli uygulamalar listesine ekledi. Telegram, 21 Haziran 2022’de mesajlaşma uygulaması, birçok premium özellik içeren premium planını başlattı.

Şu an itibariyle Telegram, dünya çapında 700 milyon aylık kullanıcıya sahip ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ve gelecekte bile, maksimum kullanıcı sayısı uygulamanın tek ücretsiz hizmetlerine bağlı olduğundan, tamamen premiuma geçmeyecek.

Bu bağlamda Telegram, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir blog gönderisinde, mevcut tüm özelliklerin her kullanıcı için devam edeceğini söyledi. Ek olarak, premium özelliklerden bazılarına premium olmayan kullanıcılar da erişebilecek.

Telegram, abonelik planının Telegram’ın sürekli gelişimini desteklemenize ve size özel ek özelliklere erişmenize izin vereceğini söyleyerek premium planı haklı çıkarıyor. İleriye dönük olarak, Telegram premium’un özellikleri ve fiyatının neler olduğunu öğrenelim.

Telegram Premium’un Özel Özellikleri Nelerdir?

Reklamsız, sesten metne, hareketli profil resimleri ve çift limit dahil olmak üzere Telegram, premium plana çok sayıda yeni özellik ekledi. Tüm özellikleri ayrıntılarıyla birlikte inceleyelim.

1. Premium Kullanıcılar İçin Reklamsız Hesap

Telegram, sponsorlu mesajları, kanal tanıtımlarını ve platformdaki diğer reklamları gösterir. Ancak, Telegram’ın premium planını satın alırsanız, hesabınızda reklam olmayacaktır.

Hiç şüphe yok ki, Telegram reklamlardan elde edilen geliri topladığı için premium olmayan hesaplar her zamanki gibi aynı reklamlara sahip olacak.

2. Premium Olmayan Hesaplardan Daha Hızlı İndirme

Medya ve diğer dosyaların indirme hızı, Telegram’ın premium kullanıcıları için premium olmayan kullanıcılara göre daha hızlı olacaktır. Premium kullanıcılar, keşfetme hızını mevcut ağ hızı kadar hızlı elde edebilir.

3. Dosya Paylaşımı İçin Genişletilmiş Sınır

Telegram, premium kullanıcılar için dosya paylaşım sınırını 4 GB’a kadar genişletirken, premium olmayan kullanıcılar 2 GB dosya paylaşabilir. Ayrıca, Telegram bulut depolama alanı, ödeme yapmayan ve ödeme yapan tüm kullanıcılar için ücretsiz olacaktır.

4. Sohbet, Sohbet Klasörü vb. İçin Çift Sınır

Telegram’ın premium kullanıcıları 1.000 kanalı takip edebilir, 200 sohbet içeren 20 sohbet klasörüne sahip olabilir, 10 sohbeti sabitleyebilir ve bir akıllı telefona dört adede kadar hesap ekleyebilir. Ve diğer tarafta, premium olmayan kullanıcılar, 500 takip kanalı, 10 sohbet klasörü vb. gibi tüm bu şeyler için sınırın sadece yarısına sahiptir.

5. Sesli Mesajları Metne Dönüştürün

Bu özellik, sesli mesajları metne dönüştürerek kullanıcıların sesli mesajı okumasına yardımcı olacaktır. Ancak, yalnızca Telegram’ın premium kullanıcıları tarafından kullanılabilir, premium olmayanlar bu özelliğe erişemez.

6. Farklı İfadelerle Daha Fazla Çıkartma ve Emoji

Telegram, premium kullanıcılar için çok sayıda yeni çıkartma ve emoji ekledi. Bu yeni çıkartmalar ve emojiler, kullanıcıların sohbet ederken daha fazla duygu ifade etmelerine yardımcı olacak. Tüm premium çıkartmalar tamamen ekran animasyonludur.

Sohbet sırasında bu çıkartmaları ve emojileri yalnızca premium kullanıcılar gönderebilir. Ancak premium olmayan kullanıcılar yalnızca bu çıkartmaları ve emojileri görebilir. Ayrıca Telegram, eklenen premium çıkartmaların her ay güncelleneceğini söyledi.

7. Sohbeti Yönetmek İçin Yeni Araçlar

Telegram premium ile kullanıcılar, sohbet arayüzünü yönetmek için yeni araçlara sahip oluyor. Kullanıcılar bu yeni araçları kullanarak, varsayılan sohbet klasörünü değiştirme, bilinmeyen veya yeni kişi mesajlarını sessize alma ve Arşivlenmiş Sohbetlerde otomatik listeleme gibi birden çok değişiklik yapabilir.

8. Premium Rozet ve Uygulama Simgesi

Diğer birçok sosyal medya platformu gibi bir premium rozet de Telegram’ın premium özellikleri listesinde. Adınızın hemen yanında olacak. Temel olarak, başkalarına bir Telegram premium kullanıcısı olduğunuzu gösterecektir.

Ayrıca üç premium ikon; Premium Star, Night Sky ve Turbo Plane de listede. Ödeme yapan kullanıcılar, herkesi varsayılan Telegram simgesi olarak tutmak için üç seçeneğe sahip oluyor.

9. Herkes İçin Hareketli Profil Görünümü

Bu yeni ilginç özellik, premium kullanıcıların profillerini, sohbet ederken ve sohbet listesinde bile herkes için canlandıracak.

Telegram Premium’un Fiyatı

Telegram Premium Planının fiyatından bahsetmişken, Android sürümü ve iOS sürümleri için farklı fiyat noktalarıyla geliyor.

  • Android sürümü için Telegram premium planının maliyeti 93,99 TL
  • Ve iOS sürümü için Telegram premium planının maliyeti 94,99 TL

Dürüst olmak gerekirse, beklenmedik bir şekilde yüksek bir fiyata geliyor. Bununla birlikte, Telegram plana birçok yeni özel özellik ekledi, ancak bu fiyat malesef uygun değil gibi görünüyor.

Telegram’ın Premium Sürümünü Nasıl Etkinleştirebilirsiniz?

Telegram’ın premium planı hemen hemen tüm ülkelerde kullanıma sunulmuştur. Telegram premium planını almak istiyorsanız, her şeyden önce uygulamanızı en son sürümle güncellemeniz gerekir. Uygulamayı güncelledikten sonra Telegram uygulamasını açın ve üç nokta > Ayarlar > Telegram Premium seçeneğine tıklayın.

Premium plan özelliklerini başlatmanın yanı sıra Telegram, premium olmayan hesaplar için bazı güncellemeler ve yeni özellikler ekledi. Bu özelliklerden bazıları, Android’lerde geliştirilmiş sohbet önizlemesi, Android’lerde galeriye otomatik kaydetme, iOS’ta geliştirilmiş harici paylaşım ve macOS’ta hareketli profil resmi oluşturucudur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Tespit Edildi!

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Kapattım