Tahsin Tam Kimdir?

Tahsin Tam Kimdir?

Bursaspor’un Yeni Teknik Direktörü Tahsin Tam oldu. Peki Tahsin Tam Kimdir? Gelin detaylı olarak kariyerine bakalım.

Tahsin Tam, 15 Eylül 1969 doğumlu 52 yaşında Bursa doğumlu olan günümüzde Teknik Direktörlük görevi yapan Türk asıllı eski futbolcudur.

Futbol kariyerine 89/90 sezonunda, doğduğu şehrin takımı Bursaspor‘un altyapısında başlamıştır. 1 Yıl sonra yine Bursa’nın İnegöl ilçesine ait olan İnegölspor‘a transfer olmuştur. Ardından Bozüyükspor, Tavanlı Linyitspor, Gebzespor, B.Gönenspor, Kestel Bld GSK ve Gemlikspor gibi çeşitli ilçe takımların formalarını giymiştir. Futbolculuk kariyerini 2001/2002 sezonunda Gemlikspor’dan ayrıldıktan bir sene sonra bırakmıştır.

Futbolu bırakmasının ardından UEFA başvurarak Pro Lisans alarak teknik direktörlük belgesi almıştır. Belgeyi almasından sonra Gaziantepspor tarafından 2010 – 2017 yılları arasında Yardımcı Antrenör, Gençlik Gelişim Koordinatörü ve 8 maçlık geçici antrenör olarak görev yapmıştır. 17/18 sezonunda Gaziantepspor‘dan ayrılarak, Göztepe başta olmak üzere Sivasspor, Göztepe ve Antalyaspor’da birer sezon yardımcı antrenörlük yapmıştır.

Teknik Direktörlük kariyerine 20/21 sezonunda 2.Lig Kırmızı Grupta bulunan Bodrumspor ile başlamıştır. Bu sezonda 38 maçın 37 sinde teknik direktörlük görevi yapmıştır. Bodrumspor ile birlikte 37 maçta 63 puan toplayarak ligi 6.sırada tamamlamıştır.

Bir sonraki sezon doğduğu şehrin bir takımı olan Karacabey Belediye Spor‘a transfer olmuştur. Kötü giden bir süreçte gelen Tahsin Tam, takımı küllerinden doğurmuş ve kötü giden sezon başlangıcının önüne geçerek sezonu 3.sırada bitirmiş ve Playofflara kalarak bir üst lige çıkmak için mücadele vermiştir. Final maçında Bodrumspor’a 3-0 yenilerek bir üst lige çıkamamıştır.

Tüm bu başarılı iki sezonun ardından TFF 1.ligden 2.Lige düşen ve kötü sezon geçiren Bursaspor’un teknik direktör görevinden alınan Mustafa Er’in yerine 09.06.2022 tarihinde Bursaspor teknik direktörlüğüne getirilmiştir. 

Vakıfköy‘de yetişen Tahsin Tam, Bursaspor U21 takımını çalıştırmıştı. 22/23 sezonunda altyapısında yetiştiği Bursaspor’a teknik direktör olarak görev yapacaktır.

Tahsin Tam resmi instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir