Steam Satın Alma Geçmişinizi Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Steam Satın Alma Geçmişinizi Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Yıllar boyunca Steam’de ne satın aldığınızı görmek kolaydır. Bunun için satın alma geçmişinizi görüntülemeniz yeterlidir.

PC oyunları oynamayı seviyorsanız, Steam’de sürekli büyüyen bir kitaplığınız olma ihtimali vardır. Ne de olsa çoğu insan video oyunları için çevrimiçi mağaza olarak Steam’i kullanır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Electronic Arts / Origin Hesap Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Steam’de satın aldığınız, kullandığınız ve kazandığınız her şeyin listesini nasıl görüntüleyeceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Yıllar boyunca ne kadar harcadığınızı merak ediyor veya Steam takas kartları satışından elde ettiğiniz kârı takip etmek istiyorsanız, bunu öğrenmek çok kolaydır.

Steam Satın Alma Geçmişi Neyi Gösterir?

Steam satın alma geçmişi, Steam’de yaptığınız her ödeme işlemini gösterir. Buna mağazadan satın alınan oyunlar, uygulamalar ve abonelikler ile topluluk pazarı üzerinden satın alınan ve satılan öğeler ve kartlar dahildir.

Her işlem için tarihi, ödeme platformunu ve toplam harcama veya geliri görebilirsiniz. Tabloyu sıralayamaz veya dışa aktaramazsınız; bunun için manuel olarak kopyalayıp bir e-tabloya yapıştırmanız gerekir.

Liste ayrıca Steam’de satın aldığınız ve geri ödediğiniz her şeyi her işlem için ayrı bir satırla gösterir.

Destek için bir oyun geliştiricisiyle iletişime geçerseniz, Steam satın alma belgenizi isteyebilirler. Böyle bir durumda, onu almak için Steam satın alma geçmişinize gelebilirsiniz.

Steam Satın Alma Geçmişinizi Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Steam işlem geçmişinizi nasıl görüntüleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  • Steam istemcisini açın.
  • Sağ üstten, kullanıcı adınıza tıklayın.
  • Hesap detayları’na tıklayın.
  • Mağaza ve Satın Alım Geçmişi başlığının altında yer alan Satın alma geçmişini görüntüle’yi tıklayın. Bu size Steam’de satın aldığınız her şeyi ve tüm topluluk pazarı işlemlerinizi gösterecektir.
  • Daha fazla bilgi görmek ve bununla ilgili yardım almak için bir satın alma işlemini tıklayabilirsiniz. Pazar geçmişinize gitmek için Topluluk Pazarı işlemine de tıklayabilirsiniz.
  • Başka bir yerden satın aldığınız ve ardından Steam’de etkinleştirdiğiniz ürünleri görmek için Hesap detaylarına dönün ve Lisansları ve ürün anahtarı aktivasyonlarını görüntüle seçeneğine tıklayın.

Steam Oyunlarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz

Steam satın alma geçmişinize bakıp oyunlara ne kadar harcadığınıza şaşırdınız mı?

Öyleyse, ortak oyunlarınızı arkadaşlarınızla paylaşmak için Steam’in Remote Play Together özelliğini kullanmayı düşünün, ücretsizdir ve bir Steam hesabına bile ihtiyaçları yoktur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir