Steam Geniş Ekran Modu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Steam Geniş Ekran Modu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Steam’in Geniş Ekran modu, platformda yalnızca bir denetleyiciyle gezinmenizi sağlar. Fare veya klavye gerekmez. Bir kontrol cihazıyla çok fazla oyun oynuyorsanız veya oturma odası oyun kurulumunda Steam kullanıyorsanız, Steam’in Geniş Ekran modu tam sizin işinizi görecek bir moddur.

Steam Geniş Ekran Modu Nedir?

Steam’in Geniş Ekran modu, platforma tamamen yeni bir kullanıcı ara yüzü sağlayan bir özelliktir. Bu kullanıcı arayüzünde bir denetleyici ile gezinmek kolaydır ve televizyon ekranlarında ekstra kullanışlı ve okunabilirdir. Bu özellik, Steam oyunlarınızı bilgisayarın önünde masanızda oturmak yerine koltuğunuzda rahat bir şekilde oynamanızı sağlar.

thumbnail
Önerilen Yazı
Steam’de Bir Oyun Nasıl İade Edilir? Para İadesi Nasıl Alınır?

Kullanım olarak, Geniş Ekran modu, video oyun konsollarının ana ekran ara yüzlerine benzer. Masaüstü uygulamasının tüm işlevlerine sahiptir, ancak okunması daha kolay yeni bir formattadır.

Steam Geniş Ekran Modu Nasıl Başlatılır?

Steam’in Geniş Ekran modunu kullanmak istiyorsanız, öncelikle sisteminizin gereksinimleri karşıladığından emin olun.

Geniş Ekran modu şu anda Windows 7 veya üstü, Mac OS X 10.7 (Lion) veya üstü, Linux Ubuntu 12.04 veya üstü ve SteamOS üzerinde çalışmaktadır.

Bu gereksinimleri karşılıyorsanız, Steam geniş ekran modunu kullanabilirsiniz.

Geniş Ekran Moduna Nasıl Girilir?

  • Steam uygulamasını istediğiniz ekranda açın.
  • Steam’in sağ üst köşesindeki Geniş Ekran düğmesine tıklayın (veya oyun kumandanızdaki ana sayfa düğmesini basılı tutun).

Geniş Ekran Modundan Nasıl Çıkılır?

  • Oyun kumandanızdaki ana düğmeyi basılı tutun (ya da klavyenizde ALT +  ENTER) tuşlarını kullanabilirsiniz.

Denetleyicilerin Destek Seviyeleri

Herhangi bir Steam oyununu Geniş Ekran modunda açabilmenize rağmen, tüm oyunları sadece bir kontrol cihazıyla oynayamazsınız. Steam, denetleyici uyumluluğunu göstermek için denetleyici simgelerini kullanır.

Bir oyunun başlığının yanında kısmen doldurulmuş bir denetleyici simgesi görürseniz, bu oyun kısmi denetleyici desteği sunar. Oyunu indirirken, başlatırken veya oynarken fare ve klavye kullanımı gerekli olabilir.

Bir oyunun başlığının yanında dolu bir denetleyici simgesi görürseniz, bu oyun tam denetleyici desteği sunar. Bu oyunu yalnızca bir kumanda ile indirebilmeli, başlatabilmeli ve oynayabilmelisiniz.

Artık Steam’in Geniş Ekran Modunu Kullanabilirsiniz

Bir bilgisayarda veya televizyonda oyun oynarken bir kontrol cihazı ya da denetleyici kullanarak, artık istediğiniz zaman Geniş Ekran moduna geçebilirsiniz. Oyun kumandanızdaki ana düğmeyi basılı tutarak kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir