Spotify’ın Güncel Abone Sayısı Açıklandı

Spotify’ın Güncel Abone Sayısı Açıklandı

Spotify, 2021’in ilk çeyreğinde abone tabanının 158 milyon ücretli hesaba yükseldiğini açıkladı ve Kuzey Amerika, şirketin pazarlama kampanyaları ve bu pazarlardaki agresif deneme teklifleri nedeniyle beklenenden daha hızlı bir büyüme gördü.

Spotify Ücretli 158 Milyon Aboneye Ulaştı

Spotify’ın basın açıklamasına göre, başarı, şirketin bir önceki çeyreğe göre yüzde 21’lik bir büyümeyi temsil ediyor.

Abone performansı oldukça geniş tabanlıydı ve Kuzey Amerika tarafından yönetiliyordu; burada Deneme ve Kampanyaların beklenenden daha güçlü performansına ve Standart ürünümüzde beklenenden daha hızlı bir büyüme gördük. Latin Amerika’da, Aile Planı ürünümüzün devam eden başarısından kaynaklanan üstün performans gördük. Güney Kore’nin en büyük itici güç olduğu yeni pazar katkılarından memnunuz.

Şirket ayrıca, hizmetin reklam destekli sürümünde 208 milyon kişiyle çeyreği tamamladı. Sonuç olarak, Spotify şu anda aylık 356 milyon aktif kullanıcıya sahip, bu da yıllık yüzde 24 artış yaşadığı anlamına geliyor. Bir önceki çeyreğe göre kayıp oranı sabit kaldı.

Şirket, bunları ve diğer açıklamaları , 2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin kazançlarını raporladıktan sonra, hissedarlara bir mektupta PDF olarak sundu.

Ocak ve Mart 2021 arasında Spotify, yaklaşık 4 milyon yeni abone ve toplam 11 milyon müşteri (hem ücretsiz hem de ücretli) almayı başardı. Şirket, bunun “tüm bölgelerde yıldan yıla sağlıklı çift haneli büyüme sağladığını ve 2020’nin ilk çeyreğindeki zorlu bir promosyon karşılaştırmasına göre güçlü olduğunu” söyledi.

Spotify’ın cari çeyrek için rehberliği, ek 4-8 ​​milyon yeni ücretli aboneyi gerektiriyor ve abone tabanını 162-166 milyon olması hedefleniyor.

Spotify Podcasting’e Olan Odağı Artıyor

Öte yandan, Spotify’ın birden fazla pazardaki son fiyat artışı, ivmeyi yavaşlatabilir, hemen ardından podcast’ler gibi yeni tekliflerle birlikte Spotify, Apple’ın yeni podcast aboneliklerine rakip olacak podcast’ler için ücretli abonelik platformunu açıkladı.

Spotify’a özel olanJoe Rogan Experience podcast’i beklentilerin üzerinde performans gösterdi.  Şirket, podcast dinleyen insanların oranının önceki çeyrek ile “tutarlı” olmasına rağmen “güçlü bir artış” gördüğünü söyledi.

Bu, Spotify’ın mevcut kullanıcı tabanının podcast şovlarını dinlemek için daha fazla saat harcadığı ve şirketin podcast’leri ikiye katlama çabalarını doğruladığı anlamına geliyor.

Apple Music’in Abone Sayısı Ne Durumda?

Apple’ın müzik hizmeti için bilinen son ölçüm, şirketin 60 milyon ücretli aboneyi geçtiğini bildirdiği Haziran 2019’a kadar uzanıyor.

Apple o zamandan beri bir güncelleme sağlamadı, ancak bu Apple Music’in büyük bir farkla Spotify’ın gerisinde kaldığı anlamına gelmiyor. Apple, bu gibi performans ölçümlerini, rakamlar o kadar etkileyici olana kadar kendi başına tutmayı seven bir şirkettir ki, şirket, başarılarını dünya ile paylaşma dürtüsüne sahip değildir.

Apple Music, Apple Arcade, Apple TV +, iCloud saklama alanı gibi diğer hizmetleri ve daha fazlasını sabit bir aylık ücret karşılığında birleştiren Apple One abonelik paketleri aracılığıyla da edinilebilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir