Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?

Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?

WhatsApp, Android ve iOS için en popüler mesajlaşma platformlarından biridir. Muhtemelen, görüntülü arama ve medya dosyaları gönderip alma gibi özelliklerle en gelişmiş mesajlaşma uygulamalarından biridir. WhatsApp ayrıca alıcı için mesajı silen bir mesaj silme özelliğine sahiptir. Ancak mesaj herkes için silindiğinde ‘Bu mesaj silindi’ mesajıyla birlikte bilgi vererek siliniyor.

Mesajı silebilseniz bile, alıcı kendisine bir mesajın gönderildiğini ve silindiğini görmektedir. Biri size bir mesaj gönderdiyse ve daha sonra sildiyse ve o mesajda ne olduğunu bilmek istiyorsanız, bu makale size bu konuda yardımcı olacaktır. İşte Android ve iPhone’larda silinen WhatsApp mesajlarını okumanıza yardımcı olacak adımlar aşağıdaki gibidir.

Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur? 2022

“Bu mesaj silindi” ifadesini okumanın resmi bir yolu yoktur, bu nedenle WhatsApp’tan bir mesaj silinirse, onu kurtarmanın bir yolu yoktur. Ancak  WhatisRemoved+ gibi bir üçüncü taraf uygulaması kullanabilir ve alıcı tarafından silinen mesajları okuyabilirsiniz. Bunu yapmak için, aşağıda verilen adımları takip edin.

1. Adım: Android telefonunuzda Google Play Store’a gidin.

2. Adım: Ardında PlayStore’da  WhatisRemoved+ öğesini arayın.

3. Adım: Uygulamayı telefonunuza indirin ve yükleyin. 

4. Adım: WhatisRemoved+  uygulamasını açın ve gerekli tüm izinleri verin. 

5. Adım: Daha sonra bildirimlerini kaydetmek istediğiniz uygulamayı seçmeniz istenecek. WhatsApp’ı seçin ve ardından Dosyaları Kaydet’i seçin. 

6. Adım: Son olarak Dosyaları Kaydet üzerine dokunun  ve ilerlemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Tamamlandığında, bu uygulama silinen mesajlar da dahil olmak üzere WhatsApp’tan gelen bildirimleri saklayacaktır. Mesaj ne zaman silinirse, bildirimi saklar ve uygulamada bu bildirimi bulabilirsiniz.

WhatsApp’ta Mesajları Silme

Alıcının mesajlarını silmek istiyorsanız ve kullanıcının gönderdiğiniz mesajı okumasını istemiyorsanız, bunu yapma seçeneğiniz vardır. Aşağıda, herkes için WhatsApp’taki mesajları silme adımları verilmiştir.

  • Mesajı gönderdiğiniz kişinin sohbetini açın.
  • Şimdi, gönderdiğiniz mesaja uzun dokunun. Aynı şekilde birden fazla mesaj da seçebilirsiniz. 
  • Tamamlandığında,  sağ üst köşedeki  Sil  seçeneğine dokunun ve Herkes için Sil’i seçin. 

Not: Mesajı yalnızca siz tarafından silmek isterseniz Benden sil’i seçin.

Son Sözler

Silinen WhatsApp mesajlarını 2022 bu şekilde okuyabilirsiniz. Yukarıdaki adımları takip ederek WhatsApp üzerinde silinen mesajları okuyabileceksiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir