Samsung, İlk Ekran Altı Kameralı Telefonu Galaxy Z Fold 3’ü Tanıttı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Samsung, İlk Ekran Altı Kameralı Telefonu Galaxy Z Fold 3’ü Tanıttı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni katlanabilir telefonu olan Galaxy Z Fold 3’ü resmi olarak tanıttı.

Galaxy Z Fold’un üçüncü yinelemesi, dayanıklılığını normal akıllı telefonlarla uyumlu hale getiren, öncekilerine göre bazı önemli güvenilirlik ve dayanıklılık iyileştirmeleri içeriyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Samsung, İlk Ekran Altı Kameralı Telefonu Galaxy Z Fold 3’ü Tanıttı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Katlanabilir cihazlar şimdiye kadar güvenilirlik sorunlarıyla ilişkilendirildi. Ancak Samsung, bu yıl Galaxy Z Fold 3 ile bu sorunu kökten çözmeyi hedefliyor.

Katlanabilir Telefon: Samsung Galaxy Z Fold 3

Galaxy Z Fold 3, daha güvenilir ve dayanıklı hale getirmek için geçen yılki Galaxy Z Fold 2 üzerinde bazı önemli tasarım ve geliştirmeler içeriyor. Samsung, Galaxy Z Fold 3’te şimdiye kadarki en güçlü alüminyum çerçevesini kullanıyor. Armor adı verilen Alüminyum çerçeve yüzde 10’a kadar daha dayanıklı.

Kapak ekranını ve cihazın arkasını korumak için Samsung, daha dayanıklı ve çizilmeye daha az eğilimli Gorilla Glass Victus teknolojisini kullanıyor. Katlanır ekran için Samsung, Ultra İnce Cam panelin üzerinde bir panel katmanı ve koruyucu bir film kullanıyor. Samsung, bunun, ana katlanır ekranın öncekinden yüzde 80’e kadar daha dayanıklı olmasını sağladığını iddia ediyor.

Güvenilirlik iyileştirmeleri burada bitmiyor. Galaxy Z Fold 3, dünyanın suya dayanıklı IPX8 sertifikasına sahip ilk katlanabilir cihazıdır. Toza dayanıklılık yoktur, ancak suya dayanıklılık sertifikası, Galaxy Z Fold 3’ün 30 dakika ve 1 metreye kadar suya daldırıldığında hayatta kalabileceği anlamına gelir.

Galaxy Z Fold 3, önde 6.2 inç AMOLED ekrana sahip. Açıldığında 7,6 inçlik katlanır bir ekranı mevcut. Her iki ekran paneli de HDR10+ ve 120 Hz yenileme hızlarını destekler. Kapak ekranının boyutu ve katlanır ekran, Galaxy Z Fold 2 ile aynı kalıyor.

Galaxy Z Fold 3: Kamera

Galaxy Z Fold 3, toplamda beş kamera barındırıyor. Bu, 12 MP birincil ve telefoto sensör dahil olmak üzere arkada üç 12 MP kameradan oluşur. Ardından, kapak ekranında 10 MP’lik bir selfie kamerası bulunuyor. Ancak asıl vurgu, katlanır ekranın altına gizlenmiş 4 MP ekran altı kamerasıdır. Çözünürlük kesinlikle alt tarafta, ancak kamera, özçekim yapmak için değil, öncelikle görüntülü aramalar için tasarlandı.

Arka Kamera 

 • 12 MP, F2.2 ultra geniş açı
 • 12 MP, F1.8 geniş açı
 • 12 MP, F2.4 telefoto

Ön Kamera 

 • 10 MP, F2.2 dış ekran kamerası
 • 4 MP, F1.8 ana ekran için ekran altı kamera

Galaxy Z Fold 3: S Pen Desteği

Galaxy Z Fold 3 ayrıca S Pen’i de destekler. Aslında Samsung, cihaz için iki farklı S Pen stili sunuyor: S Pen Fold Edition ve S Pen Pro.

Ayrıca Galaxy Z Fold 3’ün ana katlanabilir ekranının zarar görmemesini sağlamak için önemli bir teknoloji kullanılmaktadır. Cihaz için ayrı bir aksesuar olarak satın alınabilirler.

Galaxy Z Fold 3: Diğer Önemli Özellikler

 • Snapdragon 888 yonga seti
 • 12 GB RAM
 • 256/512 GB depolama
 • Çift SIM bağlantısı
 • 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC, GPS ve USB-C
 • 25 W hızlı şarj destekli 4.400 mAh batarya
 • Ters kablosuz şarj desteği ile kablosuz şarj
 • One UI 3.1
 • Android 11
 • Kapalıyken 158.2×67.1×14,4mm, açıldığında 158.2×128.1×6.4mm; 271 gram
 • Dolby Atmos özellikli stereo hoparlörler

Tüm gerçek ekran özelliklerinden daha iyi yararlanmak için Samsung, Galaxy Z Fold 3’e bazı dikkate değer yazılım iyileştirmeleri getiriyor. Ayarlar menüsü yenilendi ve açık uygulamalar arasında hareketleri kullanmadan kolayca geçiş yapmanızı sağlayacak bir mini menü var.

Samsung ayrıca uygulamalarının Galaxy Z Fold 3’ün ekranından düzgün bir şekilde yararlanabilmesini sağlamak için Spotify, TikTok, Microsoft ve diğerleri ile birlikte çalıştı.

Galaxy Z Fold 3: Renk ve Fiyatlandırma

Galaxy Z Fold 3’ün tüm iyileştirmelere rağmen öncekinden daha düşük bir fiyat etiketi taşıyor. 256 GB depolama alanına sahip Galaxy Z Fold 3’ün temel varyantı 1.799 dolara perakende satış yapacak. Bu, 1.999 dolara satılan Galaxy Z Fold 2’den 200 dolar daha ucuz olacak.

Avrupa’da Galaxy Z Fold 3, 1.799 €/1.599 £ fiyatla perakende satış yapacak. Phantom Black, Phantom Green ve Phantom Silver renklerinde satışa sunulacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Samsung, Katlanabilir Telefonu Galaxy Z Flip 3’ü Tanıttı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Galaxy Z Fold 3, 11 Ağustos’tan itibaren ön siparişe açılacak ve 27 Ağustos’tan itibaren belirli pazarlarda satışa sunulacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir