1. Ana Sayfa
  2. Donanım

Samsung Galaxy Tab S7 FE ve Galaxy Tab A7 Lite Tanıtıldı

Samsung Galaxy Tab S7 FE ve Galaxy Tab A7 Lite Tanıtıldı
+ - 0

Samsung, Galaxy Tab serisinde iki yeni tablet duyurdu: Galaxy Tab S7 FE ve Galaxy Tab A7 Lite.

Galaxy Tab S7 FE

Galaxy Tab S7 FE, WQXGA (2560 x 1600) çözünürlüğe sahip devasa 12,4 inç TFT ekrana sahiptir. Ayrıca kutuda bulunan S Pen’i de destekler. Galaxy Tab S7 FE, Tab S7 serisindeki diğer cihazlarla aynı metalik kaplamaya sahiptir.

6,3 mm kalınlığındaki tablet 608 gram ağırlığında ve 2,2 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 750G yonga setine sahip. Tab S7 FE’nin temel varyantı 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile birlikte gelirken, üst seviye modelde 6 GB RAM ve 128 GB depolama bulunuyor.

Wi-Fi varyantının yanı sıra Samsung, Galaxy Tab S7 FE’nin 5G versiyonunu da sunuyor, ancak yalnızca belirli pazarlarda satışa sunulacak.

Galaxy Tab S7 FE’nin arka tarafında, 30 fps’de Full HD videolar kaydedebilen 8 MP’lik bir kamera bulunuyor. Ön tarafta, görüntülü arama için 5 MP’lik bir kamera var. Tabletin diğer özellikleri arasında AKG, Bluetooth 5.0, GPS ve USB-C bağlantı noktası tarafından ayarlanan çift stereo hoparlörler yer alıyor.

Galaxy Tab S7 FE, 10.090 mAh pil ile çalışır ve 45W Süper Hızlı şarjı destekler. Samsung, cihazla birlikte herhangi bir güç adaptörü vermiyor, bu nedenle ayrı olarak satın almanız gerekecek.

Galaxy Tab S7 FE, üretkenliğinizi artırmayı amaçlayan çeşitli özelliklere sahiptir. Aynı anda pencereli modda üç adete kadar uygulamayı çalıştırmanıza izin verecek Çoklu Aktif Pencereye sahiptir. Galaxy Tab S7 FE’yi PC veya dizüstü bilgisayarınız ile harici bir ekran olarak kullanmak da mümkündür.

Önerilen Yazı
Google’dan Android Tabletler İçin “Eğlence Alanı” Özelliği Geliyor

Fiziksel bir klavye tercih ederseniz Samsung, Galaxy Tab S7 FE için bir klavye kılıfı sunuyor. Tablet ayrıca Samsung DeX desteğine sahiptir, böylece onu harici bir monitöre bağlayabilir ve tam teşekküllü bir PC’ye dönüştürebilirsiniz.

Samsung, Galaxy Tab S7 FE ile Clip Studio Paint ve Noteshelf erişiminin altı aylık ücretsiz deneme sürümünü ücretsiz olarak sunuyor. Diğer premium Galaxy cihazları gibi, Galaxy Tab S7 FE de ücretsiz olarak sınırsız Samsung TV Plus erişimine sahip olacak.

Galaxy Tab A7 Lite

Galaxy Tab A7 Lite, WXGA+ (1340 x 800 çözünürlük) TFT ekrana sahiptir. 2.3 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir MediaTek yonga seti tarafından desteklenmektedir. 3 GB / 32 GB depolama ve 4 GB / 64 GB varyantlarında satışa sunulacak. Tabletin depolama kapasitesini artırmak için bir microSD kart kullanabilirsiniz.

Galaxy Tab A7 Lite, Dolby Atmos destekli çift stereo hoparlöre sahiptir. Bağlantı cephesinde Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, USB-C bağlantı noktası ve 3,5 mm jak bulunur. Samsung ayrıca belirli pazarlarda LTE bağlantılı tableti de satacak.

8 mm kalınlığındaki tablet, kutuyla birlikte verilmeyen 15W hızlı şarj destekli 5100 mAh pile sahip. Galaxy Tab A7 Lite’ın arka tarafında 8 MP kamera bulunurken, ön tarafında 2 MP kamera bulunuyor.

Galaxy Tab A7 Lite, Gümüş ve Gri renklerde satışa sunulacak.

Galaxy Tab S7 FE ve Galaxy Tab A7 Lite Fiyat Durumu

Galaxy Tab S7 FE ve Galaxy Tab A7 Lite, 2 Haziran’da belirli pazarlarda ön siparişe sunulacak. Tabletler 18 Haziran’dan itibaren satışa sunulacak.

Galaxy Tab S7 FE, yurtdışında 649 Euro başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak. Galaxy Tab A7 Lite ise 200 Dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Samsung tabletlerin Türkiye fiyatlandırması henüz açıklanmadı.

Yazar Hakkında

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Rasim, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. 2013 yılında bilişim teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. 2013'ten bu yana bilişim sektöründe belli görevlerde ve çalışmalarda bulunmuştur. Günümüzde ise deneyimlerini aktarmak için teknoportal.com.tr üzerinden editörlük ve site içi geliştirmelerde görev almaktadır.

Yorum Yap