Riot Games, Valorant’ın Mobil Cihazlara Geleceğini Açıkladı

Riot Games, Valorant’ın Mobil Cihazlara Geleceğini Açıkladı

Riot Games, taktiksel nişancı oyunu Valorant’ı mobil cihazlara getiriyor. Henüz  ne zaman çıkacağı, hangi donanımda olacağı veya ana oyundan nasıl farklı olacağı gibi çok fazla ayrıntı yok. Ancak Riot, yeni sürümün sadece Valorant Mobile olarak adlandırılacağını söylüyor.

Geliştirici Riot Games, geçen yıl piyasaya sürülen oyunun Valorant PC versiyonunun şu anda aylık ortalama 14 milyon oyuncusu olduğunu söyledi. Valorant, İzlanda’daki bir etkinlikle bugüne kadarki en büyük rekabete dayalı turnuvasını da yaptı ve Riot, 31 Mayıs’ta 1 milyondan fazla eşzamanlı izleyicinin finalleri izlediğini açıkladı.

Haber çok şaşırtıcı olmamalı. Geçen yılın sonlarında, Riot Games benzer bir hamle yaparak Legends of Legends serisini ele alarak mobil cihazlar için Legends of Legends: Wild Rift oyununu piyasaya sürmüştü.

Ayrıca, dünyanın en popüler nişancı oyunlarından bazıları da akıllı telefonlara taşındı. PUBG Mobile, Call of Duty Mobile ve Apex Legends mobil cihazlara geldi.

Riot Games’in Valorant’ı başka şekillerde geliştirmek istediği anlaşılıyor. Riot, Mobil versiyonun yanı sıra Valorant’ı dünya çapında daha fazla oyuncuya getirmek ve genişletmek için çalışmalar yapıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir