İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

PUBG’nin Ücretsiz Versiyonu Olan PUBG Lite Sona Erdi

PUBG’nin Ücretsiz Versiyonu Olan PUBG Lite Sona Erdi
+ - 0

Popüler oyun PlayerUnknown’s Battlegorunds ya da kısa adıyla PUBG’nin ücretsiz sürümü olan PUBG Lite hizmetini sona erdiyor. Artık sadece PUBG ve PUBG Mobile üzerinden hizmet verilmeye devam edilecek.

PUBG, PUBG Lite web sitesinin kapatıldığını ve bunun ardından 29 Nisan’da hizmetin biteceğini ve 29 Mayıs’ta oyuncu desteğinin sona ereceğini belirtti.

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) Lite sürümü Nisan ayı sonu itibariyle kapatıldı. Oyunun birçok versiyonundan biri olan PUBG Lite, artık tüm platformlarda indirilmeye kapatıldı.

Oyun, özel grafik kartları olmadan düşük kaliteli Android akıllı telefonlarda ve düşük seviyeli bilgisayarlarda oynanabilir hale getirmek için dünya çapında 2019 sonunda piyasaya sürüldü. PUBG Mobile, geçen yıl diğer Çin uygulamalarıyla birlikte Hindistan’da yasaklandı, ancak PC sürümü hala oyuncular için mevcuttur. PUBG Lite, Google Play Store’da 100 milyondan fazla indirildi.

PUBG Hizmet Sonlandırma Bildirimi – Resmi Açıklaması

Sevgili Oyuncularımız,

Bizimle birlikte olan müthiş sayıda PUBG LITE severin tutkusu ve desteği için son derece minnettarız. COVID-19 pandemisinin zorlu zamanlarında PUBG LITE’ın taraftarlarımıza güvende kalmanın eğlenceli bir yolunu sunduğunu umuyoruz.

Ne yazık ki uzun uzun düşündükten sonra hizmeti kapatma yönünde zorlu bir karar aldık ve yolcuğumuz için zaman doldu. Ne kadar üzülsek de plana göre PUBG LITE hizmetini 29 Nisan 2021’de (UTC) sonlandıracağımızı bildirmek istiyoruz.

Sonlandırma Planı

30 MART 2021 (UTC)

  • lite.pubg.com web sayfası kapatılacak
  • Artık yeni indirme yapılamayacak

29 NİSAN 2021 05:00 (UTC)

  • Hizmet sonu

29 MAYIS 2021 (UTC)

  • LITE için artık Oyuncu Desteği sunulmayacak

Yazar Hakkında

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Rasim, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. 2013 yılında bilişim teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. 2013'ten bu yana bilişim sektöründe belli görevlerde ve çalışmalarda bulunmuştur. Günümüzde ise deneyimlerini aktarmak için teknoportal.com.tr üzerinden editörlük ve site içi geliştirmelerde görev almaktadır.

Yorum Yap