1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Popüler Battle Royale Oyunu PUBG’nin İsmi Değiştirildi

Popüler Battle Royale Oyunu PUBG’nin İsmi Değiştirildi
+ - 0

PlayerUnknown’s Battlegrounds resmi olarak yeniden adlandırıldı ve oyunun ücretsiz oynanabilir bir modele geçebileceği söyleniyor.

PC Gamer’ın yaptığı habere göre oyunun yayıncısı Krafton, PlayerUnknown’s Battlegrounds’un ismini değiştirdi.

Yeni İsim PUBG: Battlegrounds

Şirket şu açıklamaları yaptı: “Krafton, evreninde yer alan çeşitli yeni deneyimlerle PUBG markasını aktif olarak genişletiyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds’ı PUBG: Battlegrounds olarak yeniden markalamak, bu vizyonu gerçekleştirmemizde ilk adımdır.”

Serideki ek oyunlar, yakında çıkacak oyun PUBG: New State’de gördüğünüz gibi PUBG adını taşıyacak.

Şubat ayında ortaya çıkan PUBG: New State, bu yıl mobil cihazlara gelecek olan fütüristik bir mobil devam oyunudur.

Önerilen Yazı
PUBG’nin Yeni Oyunu PUBG: NEW STATE Alfa Testi Başvuruları Başladı

Ayrıca oyunun ücretsiz olacağına dair söylentiler de büyüyor. Ancak şirket şu anda bu durumu hala reddetmiş değil.

PUBG: Battlegrounds, 10-16 Ağustos tarihleri ​​arasında 1 haftalığına ücretsiz olacak. Krafton oyunu ücretsiz yaparak kullanıcıların tepkisini ölçmeye çalışacak.

PUBG: Battlegrounds rakibi olan Fortnite, Apex Legends ve Call of Duty: Warzone gibi rakip battle royale oyunları ücretsizdir. Krafton’da birkaç yıldır PUBG için bu modeli uygulamayı düşünüyor.

Önerilen Yazı
PUBG’nin Ücretsiz Versiyonu Olan PUBG Lite Sona Erdi

Nisan ayında PUBG: Battlegrounds’ın oynaması ücretsiz, düşük özellikli bir uyarlaması olan PUBG Lite oyununu kapatmıştı.

Yazar Hakkında

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Rasim, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. 2013 yılında bilişim teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. 2013'ten bu yana bilişim sektöründe belli görevlerde ve çalışmalarda bulunmuştur. Günümüzde ise deneyimlerini aktarmak için teknoportal.com.tr üzerinden editörlük ve site içi geliştirmelerde görev almaktadır.

Yorum Yap