Pokemon Go Yaratıcılarından ‘Pikmin’ İsimli Yeni Oyun Geliyor

Pokemon Go Yaratıcılarından ‘Pikmin’ İsimli Yeni Oyun Geliyor

Pokemon Go’nun piyasa çıkmasını ve geliştirmesini sağlayan Niantic şirketi bu yıl Nintendo şirketi ile yaptığını iş birliği ile beraber yeni bir oyun çıkarıyor. Yeni oyunun ismini ‘Pikmin’ olarak duyurdular.

Nintendo ve Niantic’in 2016 Pokemon Go ile elde ettiği büyük başarının ardından yeni çıkacak olan bu oyun bir çok oyunseveri heycanlandırdı ve üzerindeki popüleritesi son günlerde arttı. Bu popüleritenin oluşmasıyla beraber oyun şirketlerine çok fazla soru geldi. Şirket bu soruların tamamına cevap vermeyerek ”yürümeyi teşvik etmek ve sosyal aktiviteyi daha hale getirmek için tasarladık.” açıklamalarında bulundu.

thumbnail
Önerilen Yazı
Başarılı Sosyal Medya Pazarlaması İçin Basit İpuçları

Oyunun erken erişimi için Niantic şirketi kendi websitesinden kayıt alarak, erken erişim sağlıyor. Tüm kullanıcılara erken erişim sağlanmazken şuıan için öncelikli olarak youtuber, influencerlara erişim veriliyor.

Pikmin oyununa erken erişim için buradan kayıt olabilirsiniz.

Pokemon Go 2016 yılında sadece iki ayda 500 milyondan fazla indirme alarak kırılması zor olan bir rekor kırmıştı. Bu kadar oyuncunun bir anda oyuna yönelmesi ile beraber oyunun içindeki aktivite ve aksiyon artmıştı. Dünyanın her yerinde Pokemon Go oyuncuları dışarlara çıkarak şehirlerinin etrafındaki Pokemonları yakalamak kilometrelerce yol yapmış ve birbirleri ile yarışmışlardı.

Pikmin oyununda Pokemon GO gibi ilgi görmesi ve aynı başarıyı yakalaması bekleniyor. Pikmin için çıkış tarihi şuan belli olmasada bu yıl içerisinde gelmesi bekleniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir