Minecraft’ta Eyer Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta Eyer Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta en önemli malzemelerden biri olan eyerin nasıl yaptığına dair bir çok kişi arama motorundan arama yapıyor.

Bu konumuzda eyer nasıl yapılır? Eyer nasıl elde edilir? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Hayatta Kalma Modunda Eyer Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta eyer, bir çalışma masası veya fırınla ​​yapabileceğiniz bir malzeme değildir. Çalışma masası ve fırın ile yapamadığınız eyeri arama yöntemi ile bulabilirsiniz. Arama yöntemleri konunun devamında bulabilirsiniz.

Hayatta Kalma modunda eyer bulmanın dört farklı yolu vardır.

1.Yöntem: Balık Tutarak Eyer Yakalamaya Çalışın.

Eğer bir oltaya sahip iseniz ilk öncelikle eyer bulmak için balık tutmayı deneyebilirsiniz. Balık tutarken oltanıza eyer takılma ihtimali vardır. Ancak bu ihtimal diğer ihtimallere göre oldukça düşüktür. Şanslı olduğunuzu düşünüyorsanız ilk kolay yöntem olan balık tutma yöntemi ile olta atarak deneyebilirsiniz.

2. Yöntem: Köy Evlerinin İçindeki Sandıklara Bakın.

Hayatta kalma modunda köy bulmak biraz zor olabilir ancak şanslı iseniz yakınlarınızda bir köy olabilir.

Yakınlarınızda bir köy var ise gelişiminizi kolaylaştırmak için köylere giderek içlerindeki sandıktaki yemek ve gerekli malzemeleri envanterinize alabilirsiniz. Şanslı gününüzde iseniz açtığınız sandıkların bir tanesinden eyer bulabilirsiniz.

3. Yöntem: Zindan İçindeki Sandıklara Bakın.

Yukarıda bahsettiğimiz köylerin içindeki sandıklar gibi yeraltında zindanların içinde de sandıklar bulunmaktadır. Eğer bir zindan bulabilirseniz içindeki sandıktan eyer çıkabilir.

Zindanlar, ortasında bir canavar yumurtlama yeri ve değerli eşyalarla dolu 1 veya 2 sandık (bazen çift sandık) olan küçük bir oda olarak görünür. Bu Odaların duvarları ve zeminleri yosunlu parke taşından olur.

Yeraltını kazarak bir zindan arayabilirsin ya da hızlıca Spectator oyun moduna geçebilir ve yeraltına uçarak bir zindan arayabilirsin. Ardından zindanı bulduktan sonra Yaratıcı veya Hayatta Kalma moduna geri dönmeyi unutmayın.

4. Yöntem: Nether Kalesinin İçindeki Sandıklara Bakın.

Yukaridaki üç yöntemi denediyseniz artık tek yöntem olarak Nether gidip kale içindeki sandıklara bakmak gerekir. Bu işlem içinde Aynı Zindan ve Köy Evleri gibi Nether kalesinin içindeki sandıklara bakmak gerekir.

Eğer sandıkların içinden veya şansınızı deneyerek bir balık oltasıyla eyer bulamadıysanız, süreci hızlandırmak için oyun modunu değiştirerek Yaratıcı moduna geçebilirsiniz.

Yaratıcı moduna geçtiğinizde /give @p saddle 1 kodunu yazarak direk envanterinize eyer alabilirsiniz.

Elinizde bir eyer var ise öncelikle binmek istediğiniz domuz, at gibi binebileceğiniz hayvanın yanına gidin ve onu sizi sevmesi için elma verin. Bu işlemi hayvanın sizi sevmesi ve kalp emojisi çıkana kadar elma vermeye devam edin. Sizi sevdikten sonra eyeri üstüne tıklayarak giydirebilirsiniz.

Eyeri üstüne aldıktan sonra artık sizin evcil hayvanınız olarak sizin üstüne binmenize izin verecektir. Binmek için farenizin sağ tuşuna basabilirsiniz. İnmek içinde yine aynı şekilde farenizin sol tuşuna basabilirsiniz. Evcil hayvanınızı güçlendirmek için bir zırh bularak giydirebilirsiniz.

Sizde yukarıda bahsettiğimiz adımları yaparak bir eyer sahibi olabilir ve bineceğiniz bir evcil hayvan elde edebilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere eyer nasıl yapılır? gerekli malzemeler hakkında detaylı vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz veya takıldığınız konularda yardım almak için yorumlar kısmından yorum yapabilirsiniz.

Kaynak : teknoportal.com.tr

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir