Minecraft’ta Bir Kedi Nasıl Bulunur ve Evcilleştirilir?

Minecraft’ta Bir Kedi Nasıl Bulunur ve Evcilleştirilir?

Minecraft dünyasında hayal gücünüz ve yaratıcılığınızın sınırı yoktur. Ne istersen yaratabilirsin, istediğin yere gidebilir ve hayal dünyanı istediğin gibi inşa edebilirsin. Ancak Minecraft ile ilgili en güzel şey, oyuncularının tavuklardan ineklere, kuşlara ve balıklara kadar her türlü canlıyla etkileşime girmesine izin verme yeteneğidir.

Minecraft dünyasını keşfetmek eğlenceli ve heyecan verici ama bunu yaparken bir evcil hayvana sahip olmak eğlenceyi ikiye katlayabilir.

Bu konumuzda bir kedi nasıl bulunur ve evcilleştirilir? evcilleştirilirken lazım olan malzemeler nelerdir? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Minecraft’ta Bir Kedi Nasıl Bulunur ve Evcilleştirilir?

Kedi Nasıl Bulunur?

Minecraft’ta bir kedi bulmak için öncelikle hayatta kalma modundaysanız bir köy bulmanız gerekiyor. Eğer bulunduğunuz bir alanda köy varsa köyü ziyaret ederek evin kenarlarında gezen bir kedi bulabilirsiniz.

Kedi Nasıl Evcileştirilir?

Minecraft’ta bir kediyi evcilleştirmek için 2 adet malzemeye ihtiyaç vardır.

Kedi Evcileştirmek İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 Adet Olta
  • 1 Adet Çiğ Somon veya Çiğ Morina

1.Adım: 3 Adet çubuk ve 2 Adet İp ile birlikte resimde olduğu gibi dizerek olta yapın.

2. Adım: Sulak bir alan bulup yaptığınız olta ile balık avlamaya çalışın. Balık avlamak için oltayı elinize alıp su bulunan alana farenin sağ tuşu ile atış yapın ve balık geldiğini hissettiğinizde farenizin sağ tuşu ile oltayı çekin. Balık gelene kadar bu işlemi devam ettirin.

3. Adım: Balık tuttuktan sonra çiğ balık ile evcileştirmek istediğiniz kedinin yanına gidin. Evcileştirmek için elinize bir adet balık alın ve evcileştirmek istediğiniz kedinin üstüne fareniz ile sağ tıklayın.

Bir kediyi başarıyla evcilleştirdikten sonra, nereye giderseniz gidin sizi takip edecektir. Kedinizi kaybederseniz endişelenmenize gerek yok. Evcil kedisinden 12 blok öteye gittiğinde otomatik olarak kedi sizin yanınıza gelecektir. Kedinin sahibi olduğunuz için onu oturtabilir veya sizi takip etmesi için serbest bırakabilirsiniz.

Oturtup sabit bırakmak için kedinizin üstüne sağ tıklayabilirsiniz.

Genellikle kedi bir yerde asla çok uzun süre kalmaz, siz onu belirli bir yerde tutana kadar etrafınızda bir oraya bir buraya hareket etmeye devam eder. Kedinizi evinizde tutmak istiyorsanız, sadece evin içinde oturmasını emrederek de bunu yapabilirsiniz. Uzun bir aradan sonra evinize döndüğünüzde, kalmasını istediğiniz yerde kedinizi görebilirsiniz.

Kedinizi evde yalnız bıraktığınızda tıpkı gerçek hayattaki bir kedi gibi evinizin çatısına tırmanabilir, yatağa, sandığa veya başka herhangi bir nesneye atlayabilir. Ayrıca bir şey yaparken sizi engelleyebilirler. Bir şeyden uzak durmasını istiyorsanız, onları kolayca uzaklaştırabilir veya balıkla cezbedebilirsiniz. Evcilleştirilmiş bir kediyle uyuduğunuzda kedinizde yanınızda uyur ve uyandığınızda genellikle ip, tavuk, tavşan ayağı veya başka herhangi bir eşya gibi sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Yukarıda adımları doğru yaptığınızda yukarıdaki görseldeki gibi evcil bir kedi sahibi olabilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere bir kedi nasıl bulunur ve evcilleştirilir? evcilleştirilirken lazım olan malzemeler nelerdir?gibi sorulara detaylı vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz veya takıldığınız konularda yardım almak için yorumlar kısmından yorum yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir