Microsoft, Windows 11 Çıkış Tarihini Açıkladı

Microsoft, Windows 11 Çıkış Tarihini Açıkladı

Microsoft, Windows 11’in çıkış tarihini birden çok kez açıkladı, bu nedenle güncellemeyi ne zaman bekleyeceğiniz konusunda oldukça emin olabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Windows 11 Sızdırıldı: Ekran Görüntüleri ve İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Microsoft, yakında gelecek olan Windows 11 güncellemesini duyurmuştu. Microsoft şimdi de, Windows 11’in çıkış tarihini birkaç kez açıkladı, bu nedenle güncellemeyi ne zaman bekleyeceğimizden oldukça emin olabiliriz.

Microsoft, Windows 11 Çıkış Tarihini Açıkladı

Microsoft, duyurulmasından bu yana, Windows 11’in çıkış ayı olarak Ekim’i ima ediyor. Güncellemenin duyurulmasından hemen sonrave muhtemel olarak Ekim ayında geleceği biliniyor. Ancak net bir tarih mevcut değil.

Windows 11’den bahsederken Microsoft, yazılımın piyasaya sürülmesi için yalnızca resmi olarak “tatil” döneminden bahsetti. Microsoft, hangi tatil dönemini olduğunu belirtmez, bu nedenle, olası bir Ekim yayın tarihine işaret eden çok sayıda kanıt olduğundan, “Cadılar Bayramı” anlamına gelebilir.

24 Haziran’daki Windows etkinliği sırasında Ekim’den bahsedildi. Açılış konuşmasının bir noktasında, bir Teams mesajı beliriyor ve “Ekim için sabırsızlanıyorum!” ifadesi yer alıyor. Mesajın Windows 11’in Ekim ayında piyasaya sürüleceğini önerdiği sonucuna varmak için uzman bir dedektif olmanıza gerek yok.

Microsoft’un Windows 11 planlarından haberdar olduğunu iddia eden içeriden kaynaklar, Microsoft’un Windows 11’i Ekim ayında piyasaya sürmeyi hedeflediğini The Verge’e de açıkladı. Kaynaklar, lansmana hazırlanırken cihaz OEM’leriyle paylaşıldığı için bu bilgileri bildiklerini iddia ediyor.

Duruma daha fazla kanıt ekleyen Microsoft’un Windows 11 basın görüntülerinin çoğu, görev çubuğunda tarih olarak 20 Ekim’i içeriyor. Başka bir pazarlama görselinin 6 Ekim’de gösterdiği gibi, bu sadece bir kerelik bir durum değil. Belirli bir tarihten bağımsız olarak, Microsoft bir Ekim sürümü yayınlıyor gibi görünüyor.

Windows 11’deki Yenilikler Nedir?

Windows 11, beklenilenden biraz daha küçük bir güncelleme gibi görünüyor. Yeni yazılımda değişen çok fazla bir şey yok, çoğunlukla sadece Windows 10’daki iyileştirmeler var. Ancak bazı yeni özellikler de mevcut.

Microsoft, Windows 11’in Microsoft Teams’i doğrudan işletim sistemine entegre edeceğini doğruladı. Gelecekte gelmesi beklenen daha fazla işlevsellik ile bir açılır pencereden yeni görüntülü aramalar veya sohbetler başlatmanıza olanak tanıyan görev çubuğuna tam entegrasyon bulacaksınız.

Microsoft ayrıca, uygulamaları kolay erişim için gruplandırmanıza olanak tanıyan yeni bir özellik olan Snap Groups’u da tanıtıyor. Kullanıcılar, aynı anda çalışan birden fazla uygulamayı tek bir grupta gruplayabilir. Uygulamaları tekrar kullanmak istediğinizde, her uygulama daha önce olduğu gibi aynı yapılandırma ve ekran konumunda yeniden açabilirsiniz.

Özellikle Microsoft, Android uygulamalarının doğrudan yeniden tasarlanan Microsoft Mağazası aracılığıyla Windows 11’de kullanıma sunulacağını da açıkladı. Bu, Windows 11 kullanıcılarının Android uygulamalarını doğrudan işletim sistemi içinde yüklemelerine ve erişmelerine olanak tanır.

Windows 11’in Ekim’de Yayınlanması Bekleniyor

Microsoft’un Ekim ayında Windows 11’i başlatıp başlatmayacağını bilmenin bir yolu yok. Her zamanki gibi, şirket spekülasyonların hiçbirini doğrulamadı veya reddetmedi. Böylece Microsoft, güncellemeyi Ekim’den daha erken veya daha sonra yayınlayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir