Microsoft: Windows 10’da En İyi Performans Gösteren Tarayıcı Artık Microsoft Edge 91

Microsoft: Windows 10’da En İyi Performans Gösteren Tarayıcı Artık Microsoft Edge 91

Yeni başlangıç ​​desteği ve uyku sekmeleri özellikleri, Edge’e diğer tarayıcılara göre avantajlar sağlıyor.

Microsoft Edge tarayıcısının 91. sürümü piyasaya sürüldü ve Microsoft, Windows 10’da en iyi performans gösteren tarayıcı olacağını iddia ediyor.

Microsoft’a Göre Edge 91’i Bu Kadar İyi Yapan Nedir?

Microsoft Edge Blogunda yer alan bir gönderi, tarayıcının bu hafta piyasaya sürülen 91 sürümünün “Windows 10’daki en iyi performans gösteren tarayıcı” olacağını iddia ediyor.

Microsoft, başlangıç ​​desteği ve uyku sekmeleri özelliği nedeniyle bu ifadenin doğru olduğuna inanıyor.

Başlangıç ​​desteği, Edge’i önceki sürümünden %41 daha hızlı başlatır. Çünkü arka planda bir dizi temel Edge işlemi çalıştırır ve tarayıcı açıkken ek kaynak eklemeden çalışır. Bu güncelleme, Edge’in dikey sekmeler de eklediği Mart ayından bu yana kullanıma sunuldu.

Uyku sekmeleri, kullanıcıların aynı anda birden çok sekme çalıştırmasına yardımcı olan bir özelliktir. Sekmeler kullanımda değilse, kaynakları serbest bırakılır, böylece sistem onları başka bir yerde kullanabilir. Microsoft’a göre, bu özellik sürekli olarak iyileştirildi ve şimdi reklamları uyku moduna geçirerek genel olarak %82 bellek tasarrufu elde edilmesine yardımcı oluyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Microsoft, Internet Explorer’ı 2022’de Sonlandıracak

Chrome’un çok miktarda RAM kullandığı bilinmesine rağmen, Google, tarayıcısının performansını artırmak için benzer ayarlamalar yapıyor, bu nedenle Edge’in en iyi performans gösteren Windows 10 tarayıcı ödülünü ne kadar süreyle tuttuğunu göreceğiz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir