Kulaklık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulaklık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir kulaklık, basit bir donanım parçası olarak görünebilir, ancak iş kalitenizi büyük ölçüde etkileyebilir. Daha da fazlası, iş iletişimlerinin çoğunun veya hatta tamamının telefonlar ve video konferans aracılığıyla gerçekleştiği bu günlerde kaliteli bir kulaklık oldukça önemlidir. Dışarıda son derece geniş bir kulaklık yelpazesi var ve bu yüzden neye dikkat etmeniz gerektiğinden emin değilseniz kulaklık seçmek göz korkutucu hale gelebilir. İşte veya günlük hayatta kulaklık seçerken dikkat etmeniz gerekenler için hazırladığımız listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kablosuz vs Kablolu

Kablosuz bir kulaklığa mı yoksa kablolu bir kulaklığa mı ihtiyacınız var? Kablosuz bir kulaklık, bir görüşmede kalırken hareket etmenize izin verdiği için kurumsal bir ortamda çok yararlı olabilir. Bununla birlikte, kablosuz kulaklıkların genellikle daha pahalı olduğunu ve ayrıca dizüstü bilgisayarınızdan olan parazit veya mesafe nedeniyle bir miktar ses kalitesini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunuzu bilmek önemlidir. Evden veya daha küçük bir ofiste çalışıyorsanız, kablolu bir kulaklık size daha iyi ses kalitesi sunacağından, daha ucuz olduğundan ve her zaman fazladan pil kullanma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacağından fazlasıyla yeterlidir.

DECT ve Bluetooth

Bir kablosuz kulaklık seçtiyseniz, bir sonraki kararınız DECT veya Bluetooth olacaktır. Bluetooth kulaklıklar genellikle daha pahalıdır, ancak cep telefonunuzla eşleştirilme avantajına sahiptir. DECT ise daha ucuzdur ve genellikle çok daha geniş bir aralıkta çalışır ve bilgisayarınızdan daha uzun mesafelerde size iyi bir performans sağlar.

Bir Kulak için veya Her İki Kulağa

Çevredeki sesler sizi rahatsız etmiyorsa ve görüşmede kalırken çevrenizdeki insanları dinlemek istiyorsanız, mono (tek kulaklı) kulaklığı seçebilirsiniz. Ayrıca kafanıza daha az zarar verirler, ancak bu özellikler size biraz ses kalitesine mal olur. Kulaklığın boyutu ve görünümü konusunda fazla endişelenmiyorsanız ve gürültü önleyici ve iyi ses kalitesine sahip bir kulaklığa sahip olmayı tercih ediyorsanız, her iki kulaklığı da seçmelisiniz.

Kablolama

Kablolu kulaklıklar iki türden oluşurlar. Piyasada 2,5 / 3,5 mm jaklı veya USB girişli kulaklıklar mevcuttur. Buna dikkat etmek önemlidir. Stereo jaklı bir kulaklık satın alıyorsanız, bilgisayarınızda ses bağlantı noktalarına sahip bir ses kartı olduğundan ve sürücüler kurulu olarak çalıştığından emin olun. USB kulaklıklarda kendi ses kartları vardır.

Verim

Performans, esas olarak menzil ve ses kalitesi anlamına gelir. Gürültü giderme, ses kalitesini gerçekten iyileştirebilecek veya düşürebilecek en önemli faktörlerden biridir. İyi malzemeler kullanıldığında ve üretim sırasında yüksek standartlar uygulandığında iyi kalite garanti edilir. İyi performans istiyorsanız, çok ucuz bir ürün yerine markalı bir ürün almaya dikkat edin.

Bir kablosuz kulaklık satın alıyorsanız, ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olmak için ürünün menzili hakkında bilgi alın.

Mevcut Donanımınızla Uyumluluk

Yeni bir kulaklık için alışverişe çıkmadan önce donanımınızın tüm olası ayrıntılarını öğrenin. Yeni kulaklığınızın mevcut donanımınızla uyumlu olması ve tam potansiyeliyle çalışabilmesi önemlidir. Bilgisayar, VoIP adaptörü, IP telefon veya farklı bir cihaz mı kullanıyorsunuz? Bilgisayarınızda Bluetooth desteği var mı? Bunlar, satın almadan önce cevaplanmasını isteyeceğiniz sorulardan sadece birkaçı.

Bazen her gün kullandığımız en basit donanım, iş kalitemizde ve müşteri deneyimimizde en büyük farkı yaratabilir. İhtiyaçlarınıza uygun ve uzun süre işinize yarayacak bir ürün aldığınızdan emin olun. En ucuz seçeneği tercih etmekten kaçının çünkü sadece kaliteyi kaybetmekle kalmayacak, aynı zamanda birkaç ay sonra değiştirmeniz gerekeceğini unutmayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir