KOSGEB Maaş Desteği Yapıyor Mu?

KOSGEB Maaş Desteği Yapıyor Mu?

KOSGEB, ülkenin ekonomisini güçlendirmek adına ve işsizlik oranını en aza indirmek adına istihdam sağlamaktadır. KOSGEB destekli işletmelerin maaş desteğinden yararlanması için bazı gerekli şartlar vardır. KOSGEB şartlarını karşılayan elemanlar ile çalışmanızda fayda vardır. Bu elemanlar KOSGEB destek eğitimlerini tamamlamış olmak zorundadırlar.

thumbnail
Önerilen Yazı
KOSGEB Nedir? Kimler Faydalanabilir?

İşletme Geliştirme Destek Programı sayesinde işsizliği azaltmak adına iş yerlerine daha temel seviyede elemanlar göndermeyi planlar.

Kursları Geçme Şartı Bulunuyor

İşletmelere sağlanacak olan maaş desteğinden yararlanmaları için meslekte çalışmaya hak kazanmış eğitimi tamamlamış bireyler, 6 ay sürecek olan kurslardan geçmiş olmak zorundadırlar. Nitelikli olarak işletmeye fayda sağlayacak bu elemanlar sayesinde kaliteniz artacaktır. “KOSGEB maaş desteği yapıyor mu?” gibi bir sorunun cevabı aslında sizlerin de duyduğu gibi belli şartları karşılayan işletme elemanlarına yapılıyor.

Maaş Desteği Kapsam Alanları

KOSGEB, ilgili işletmelerin yükseköğretim kurumlarından mezun olan kişileri 6 ay bir eğitim sürecine bağlı bıraktıktan sonra eğitimi iyi bir şekilde tamamlamış bir bireyleri KOSGEB altyapısına almaya amaçlar.

Mezun olma süreçlerini tamamlamış üniversite mezunları iş bulma konusunda zorluk çektikleri için İŞKUR gibi kurumlara başvurmakta çare bulurlar. İŞKUR gibi kurumlar eğer başvuru gerçekleştiren kişiler KOSGEB kriterlerine uygunsa KOSGEB kurumuna yönlendiriliyorlar. KOSGEB bu kişilere maaş ve eğitim desteği sağlamaktadır. Bu sayede ülkenin işsizlik oranı düşürülmekte ve mezunlar ülkeye katkıda bulunmaktadır.

Alınacak Destek Daha Fazla Olabilir

İşsiz kalma oranı oldukça düşecektir. Bireylere kesinlikle hak ettikleri maaş desteği sağlanmaktadır. Belli eğitimlerini tamamlamış kişiler sayesinde işletmelerde kalitesini arttıracağı gibi KOSGEB desteği alan bu öğrenciler ileri zamanlarda iş yeri sahibi olmak istediklerinde KOSGEB kurumundan alacağı destekler daha fazla olacaktır.

Bu avantajları en üst seviyeye çıkaran bu kurum mezunlara kaçınılmaz bir fırsat sunuyor. KOSGEB maaş desteği sayesinde işletmelerde eğitimini tamamı ile tamamlamış ve üstüne KOSGEB ile eğitimine katkı sağlamış kişiler işletmelerinin kalitesini oldukça arttırıyor.

Maaş konusunda genel olarak bir denge sağlanıyor. İşletmelere sağlanan verim olabildiğince en üst seviyede oluyor. İşletmeler sürekli elemanlara sahip olabiliyorlar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir