Klavyede Alt Tire (_) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Alt Tire (_) İşareti Nasıl Yapılır?

Bu konumuzda Microsoft Word, Excel, PowerPoint gibi tüm Office programlarında kullanabileceğin klavyede alt tire (_) simgesini yazmak için kullanabileceğiniz tüm mevcut yöntemleri ve kısa yolları öğreneceksiniz.

Aşağıda, Alt Çizgi tuşunun klavyede nerede olduğunu gösteren bir klavye görüntüsü bulunmaktadır.

Ancak, aradığınız şey kopyalama ve yapıştırma değilse ve klavyenizde (_) Sembol tuşunu da bulamıyor veya yazamıyorsanız, bazı kısayolları kullanarak Alt Çizgi İşaretini nasıl yazabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki okumaya devam edin.

Klavyenizde Alt Çizgi (_) simgesini yazmak için hem Windows hem de Mac için Shift + tuşlarına basın. Alternatif olarak, Alt tuşunu basılı tutun ve  sayısal tuş takımında 95 olan Alt Çizgi alt kodunu  yazın, ardından alt tuşunu bırakın.

Klavyede Alt Çizgi Yazmanın 4 Yolu

1. Klavyedeki Alt Çizgi Sembolü Tuşunu Kullanma

Klavyedeki Alt Çizgi Sembolü tuşu nerede?

Çoğu klavyede, _ Sembol tuşu, [-] tuşuyla aynı tuş üzerinde bulunur. Bu tuşa basmak size – verir. Bu sembolü yazmak için [-] tuşuna basmadan önce shift tuşuna basın.

Bu nedenle, Alt Çizgi Sembolü klavye kısayolu, hem Windows hem de Mac için Shift şeklindedir.

2. Alt Çizgi Sembolü Alt Kodunu Kullanma (Yalnızca Windows)

Alt Çizgi Sembolü alt kodu  95’tir.

Bu sembolün çoğu İngilizce klavyede özel bir tuşu olsa da, bu sembolü yazmak için Alt Sayısal Tuş Takımı Giriş Yöntemini (AKA Alt Kod Yöntemi) de kullanabilirsiniz. Bu, sayısal tuş takımını kullanarak Alt Çizgi Sembolü Alt kodunu (95) yazarken Alt tuşunu basılı tutarak yapılabilir.

Bu yöntem yalnızca Windows içindir. Ayrıca klavyenizin sayısal bir tuş takımı da olmalıdır.

  • Klavyenizdeki Alt tuşunu basılı tutun.
  • Alt tuşunu basılı tutarken 9 daha sonra 5 (95) tuşlarına basın. Alt kodu yazmak için sayısal tuş takımını kullanmalısınız. Sayısal tuş takımı olmayan bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, bu yöntem sizin için çalışmayabilir. Bazı dizüstü bilgisayarlarda, klavyede Fn+NmLk tuş vuruşlarına basarak etkinleştirebileceğiniz gizli bir sayısal tuş takımı vardır .
  • Sembolü belgenize eklemek için Alt kodunu yazdıktan sonra Alt tuşunu bırakın.

Alt Code yöntemini kullanarak bu sembolü Windows PC’nizin herhangi bir yerine bu şekilde yazabilirsiniz.

3. Alt Çizgi Sembolünü Kopyalayıp Yapıştırın

Alt Çizgi Sembolünü herhangi bir bilgisayarda elde etmenin bir başka kolay yolu da kopyala yapıştır mantığıdır.

Tek yapmanız gereken, bir web sayfası veya Windows kullanıcıları için karakter haritası gibi bir yerden sembolü kopyalayarak, sembole ihtiyacınız olan yere (Word veya Excel’e) gidip, ardından yapıştırmak için Ctrl+V tuşlarını kullanabilirsiniz.

Aşağıda, belgenize kopyalayıp yapıştırmanız için simge bulunmaktadır. Sadece seçin ve kopyalamak için Ctrl+C tuşlarına basın, metin düzenleyicinize geçin, ekleme işaretçinizi istediğiniz konuma getirin ve yapıştırmak için Ctrl+V tuşlarına basın.

_

4.Karakter Eşlem Aracılığı İle Kopyalama

Windows kullanıcıları için, karakter eşlem aracını kullanarak bu [_] ve diğer herhangi bir sembolü kopyalayıp yapıştırmak için aşağıdaki talimatlara uyabilirsiniz.

  • Başlat  düğmesine tıklayın ve Karakter Eşlem kelimesini arayınKarakter Haritası uygulaması arama sonuçlarında görünecek, açmak için üzerine tıklayın.
  • Karakter Eşlem kutusu görünecektir.  Bu ekranda resimde göründüğü gibi alt tire işaretini seçip alt kısımdan kopyala diyebilirsiniz.

Çözüm

Gördüğünüz gibi, klavyede Alt Çizgi Sembolünü yazmak için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem var.

Hem Windows hem de Mac için kısayolları kullanmak, bu görev için en hızlı seçeneği oluşturur. Kısayollar her zaman hızlıdır ve zamandan tasarruf sağlar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir