iPad Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

iPad Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birkaç yıldır iPad’inizi ilk kez yükseltmeyi düşünüyorsanız, son satın aldığınızdan daha fazla seçeneğiniz olduğunu görebilirsiniz. En yeni Pro modelleri boyut bakımından farklılık göstermektedir.

Aşağıdaki özet tabloda gösterildiği gibi, mevcut nesil iPad modellerinde işlem gücü, aksesuar desteği, depolama ve hücresel seçenekler açısından büyük farklılıklar gösterebilir.

Modeli iPad iPad Mini iPad Air iPad Pro 11 “ iPad Pro 12.9″
Ekran Boyutu 10,2 “ 7,9 “ 10.9 “ 11 “ 12.9 “
İşlemci A12 A12 A14 M1 M1
Min / Maks Depolama 32 GB / 128 GB 64 GB / 256 GB 64 GB / 256 GB 128 GB / 2 TB 128 GB / 2 TB
Tuş takımı Akıllı Klavye yok Büyülü ve
Akıllı Folyo
Büyülü ve
Akıllı Folyo
Büyülü ve
Akıllı Folyo
Kalem 1. nesil 1. nesil 2. nesil 2. nesil 2. nesil
Hücresel Seçenek 4G 4G 4G 5G 5G

Yukarıdaki özet tabloda gösterildiği gibi için doğru iPad’i seçmek göründüğü kadar basit değildir, ancak bu kılavuz birkaç basit soruyu yanıtlayarak neye ihtiyacınız olduğunu bilmenize yardımcı olacaktır.

8. Nesil iPad Alınır Mı?

A12 Bionic çip ve 3 GB RAM ile iPad , iPadOS 14’ü ve App Store’daki herhangi bir uygulamayı veya oyunu kolayca çalıştırabilir. 2160×1620 çözünürlükle, 10,2 ”ekranı en pahalı modellerle aynı 264 ppi’ye sahiptir. Hatta 1. nesil Apple Pencil ve Smart Keyboard’u bile destekliyor.

Temel iPad ve iPad Mini üç renkte sunulur: Uzay Grisi, Gümüş ve Altın. Yalnızca Uzay Grisi versiyonu siyah çerçevelerle birlikte gelir. İyi aydınlatılmış ortamlarda, beyaz çerçeveler en parlak olanlar dışında her tür içeriğe karşı öne çıkar ve karanlık içeriği görüntülerken dikkat dağıtıcı olabilir.

Öte yandan, siyah çerçeveler parmak izlerini daha kolay göstererir. Daha ince çerçevelerle daha az sorun olur ve büyük olasılıkla tüm Air ve Pro iPad’lerin siyah çerçevelerle birlikte gelmesinin nedeni budur.

iPad Mini Alınır Mı?

8″ x 5,3″ boyutlarındaki iPad Mini, çoğu yetişkinin tek elinde rahatça tutabileceği en büyük cihazlardan biridir. iPad’inizi ayakta kullanmayı planlıyorsanız, sizin için tek mantıklı seçenek bu olabilir.

Mini, temel iPad’in 1.2MP’nin aksine 7MP ön kameraya sahiptir. Aynı A12 yongasına ve 3GB RAM’e sahiptir. Akıllı Klavyeyi desteklemiyor, ancak 1. nesil Kurşun Kalem’i desteklemektedir. Aynı zamanda Bluetooth 5.0 ve eşzamanlı çift bantlı Wi-Fi’yi destekleyen en ucuz iPad modelidir.

iPad Air Alınır Mı?

4. nesil iPad Air , tüm ekran tasarımı ve 10,9 “ekranı (yuvarlak köşeli) ile medya tüketimi için en iyi tabletler arasındadır. A14 Bionic çip ve 4 GB RAM ile , muhtemelen yıllarca geçerliliğini koruyacaktır.

Air’i iş için de kullanmak isteyenler için hem Magic Keyboard hem de Smart Keyboard Folio ve 2. nesil Pencil ile uyumludur. Hatta bir USB-C konektörüne sahiptir.

Air, en fazla renk seçeneğine sahip iPad’dir. Bunu elde etmenin bir başka nedeni de, Profesyonellerin FaceID’si yerine Touch ID’yi (güç düğmesinde yerleşik) tercih etmenizdir.

iPad Pro 11 Alınır Mı?

En yeni 11″ Pro, çeşitli profesyoneller için en iyi iPad’dir. Bir grafik sanatçısıysanız, 120 Hz’lik bir ekranda çizim yapmak farklı bir deneyim olacaktır. Müşterilerinize mutfak veya ofislerinin ne olduğunu göstermek isteyen bir iç mekan tasarımcısıysanız görüşe göre aradığınız cihaz iPad Pro 11 olabilir.

iPad Pro’daki çerçeveler Air’den daha incedir ve aynı aksesuarlarla uyumludur. Ayrıca 12 MP ön kamera ve dört hoparlörü vardır.

iPad Pro 12.9 Alınır Mı?

Hareket halindeyken çalışan bir video düzenleyiciyseniz, 12.9 ” Pro hayallerinizdeki cihaz olabilir. 1600 nit tepe parlaklığına sahip Mini-LED ekran (tüm ekran için 1000), tüm iPadler içindeki en yüksek ekran kalitesine sahip tablettir.

Ayrıca optik yakınlaştırma, genişletilmiş dinamik aralık (30 fps’ye kadar), ses yakınlaştırma ve stereo kayıt özelliklerine sahip harika bir yedek kameradır. Elbette, taşınabilirlik dışında 11 Pro’nun tüm avantajlarına sahiptir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir