iOS 14.7 Güncellemesiyle Gelen 6 Yeni Özellik

iOS 14.7 Güncellemesiyle Gelen 6 Yeni Özellik

iOS 14.7, 19 Temmuz 2021’de piyasaya sürüldü ve genel hata düzeltmelerinin yanı sıra bazı önemli özelliklerle geldi.

Cihazınızı iOS 14.7’ye yükselttikten sonra erişebileceğiniz tüm yeni özellikleri bu konumuzda bulabilirsiniz.

1. iPhone 12 MagSafe Pil Paketi Desteği

Apple kısa süre önce iPhone 12 serisindeki dört modelin tümü için tasarlanan yeni MagSafe Pil Paketinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. MagSafe’in amacı, hareket halindeyken taşınabilir, kablosuz şarj sağlamaktır.

iPhone 12’niz için yeni MagSafe satın almak istiyorsanız, kullanımını etkinleştirmek için iPhone’unuzun yazılımını iOS 14.7’ye yükseltmeniz gerekir.

thumbnail
Önerilen Yazı
MagSafe Nedir ve Nasıl Çalışır?

2. Hava Kalitesi Bilgisi için Konumlar

Hava Durumu ve Haritalar uygulaması zaten birkaç ülkede hava kalitesi bilgileri sunuyordu, ancak bu özellik artık daha fazla bölgeye yayıldı.

Artık Kanada, İtalya, İspanya, Hollanda, Güney Kore ve Fransa’da da hava kalitesini kontrol edebilirsiniz.

3. HomePod’da Birden Çok Zamanlayıcıyı Yönetin

Apple, bozulmamış ses kalitesine odaklanan Siri tabanlı bir akıllı hoparlör olan HomePod’un üretimini durdurdu. Ancak, HomePod için güncellemeler düzenli olarak yayınlanmaya devam ediyor.

iOS 14.7 ile artık HomePod uygulamasında birden çok zamanlayıcı ayarlayabilir ve aynı anda yönetebilirsiniz.

4. Podcast Güncellemeleri

Podcast’ler yakın zamanda büyük bir yeniden tasarım sürecinden geçti, bu nedenle bu yönde pek bir yükseltme yapılmadı. Apple, Podcast kitaplığına, tüm şovları veya yalnızca izlediğiniz şovları görüntülemeyi seçmenize izin verecek yeni bir özellik ekledi.

5. Apple Kartlarını Birleştirme

Apple Card Family, iOS 14.6 ile duyuruldu ve birden fazla aile üyesinin bir Apple Card’ı paylaşmasına izin verdi. Ancak şimdiye kadar iki Apple Kartını birleştirilemiyordu.

iOS 14.7 ile iki Apple Kartını bir araya getirebilir ve Apple Wallet uygulaması aracılığıyla tek bir ortak hesap oluşturabilirsiniz. Birleştirilmiş hesapta daha yüksek bir paylaşılan kredi limitiniz olacak.

6. Hata Düzeltmeleri

iPhone 11 sahiplerinin çoğunun karşılaştığı bir sorun, yeniden başlattıktan sonra kaybolan pil servis mesajıydı. Yeni güncellemede bu sorun giderilmiştir.

Hata düzeltmeleri söz konusu olduğunda Apple Music de döngüde tutuldu, çünkü birkaç sorunlu özellik kabul edildi ve düzeltildi.

Apple’ın Küçük Yazılım Yükseltmesi

iOS 14.7, öncekilere, özellikle iOS 14.5’e kıyasla küçük güncellemeler gördü. Ancak MagSafe desteği güncellemesi öne çıktı ve iOS 14.7’nin en önemli özelliği oldu.

thumbnail
Önerilen Yazı
iOS 14.7 ve iPadOS 14.7 Yayınlandı! İşte Yeni Özellikler

Bunun dışında, iOS 14.7 çeşitli bazı düzeltmeler ve iyileştirme yenilikleri aldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir