iOS 14.6 Yayınlandı! iOS 14.6 Güncellemesi Özellikleri

iOS 14.6 Yayınlandı! iOS 14.6 Güncellemesi Özellikleri

Apple tüm kullanıcılar için yeni iOS 14.6 ve iPadOS 14.6 yazılım güncellemelerini yayınladı. iPhone, iPad ve iPod touch’a birkaç yeni kayda değer özellik getirdi.

Apple, iOS 14.6 ve iPadOS 14.6 Güncellemesini Yayınlandı

Apple, iOS 14.6 ve iPadOS 14.6 güncellemelerini 23 Nisan 2021’de herkese açık beta test edicileriyle test etmeye başladı. Testler tamamlandı ve yeni sürüm bugün tüm kullanıcılara sunuldu.

Bunların yanı sıra Apple, Apple Watch için watchOS 7.5 sürümünü ve Apple TV HD, Apple TV 4K, HomePod ve HomePod mini için tvOS 14.6 güncellemesini de yayınladı.

İOS ve iPadOS 14.6’daki Temel Özellikler

  • Yeni Apple Card Ailesi özelliği sayesinde, Apple’ın Aile Paylaşımı özelliği aracılığıyla bir Apple Kart beş kişiye kadar paylaşılabiliyor. Bu, ailelerin birlikte kredi oluşturmasına ve harcamalarını isteğe bağlı sınırlar ve daha fazlasıyla yönetmesine olanak tanır.
  • Sevdiğiniz içerik oluşturuculara Podcast’ler uygulamasındaki şovlarına abone olarak da minnettarlığınızı gösterebilirsiniz. Belirli kanallar ve bireysel şovlar için abonelikler mevcuttur.
  • Apple’ın kişisel eşya takipçisi AirTag, artık sahibinin kısmen maskelenmiş telefon numarasını bir iPhone veya NFC donanımlı Android telefonla tıklandıktan sonra Apple’ın Found web sitesinde gösterecek. Bonus olarak, AirTag için bir telefon numarası ve Bul uygulamasına eklenen diğer uyumlu aksesuarlar yerine bir Kayıp Mod e-posta adresi sağlayabilirsiniz.

  • Son olarak, VoiceOver’ı (Apple’ın yerleşik ekran okuyucusu) kullanan kişiler, yeniden başlattıktan sonra yalnızca seslerini kullanarak iPhone veya iPad’lerinin kilidini açmak artık mümkün olacak.

İOS ve iPadOS 14.6 Değişikliklerini Görme

İOS 14.6 ve iPadOS 14.6’daki tüm yeni özellikleri ve düzeltmeleri listeleyen değişiklik günlüğünü görüntülemek için, Ayarlar’da güncellemeleri kontrol ederken Daha Fazla Bilgi seçeneğini seçin.

Alternatif olarak, aşağıdaki Apple destek belgelerine bakabilirsiniz.

Hata düzeltmeleri ve bu güncellemelerin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgiler Apple’ın sitesinde bulunmaktadır.

İOS ve iPadOS 14.6 Nasıl Yüklenir?

Apple, hiçbir şeyi yapılandırmanıza gerek kalmadan yazılım güncellemelerini kablosuz olarak yüklemenize izin verir.

  • İPhone, iPad veya iPod touch’ınızı en son sürüme güncellemek için Ayarlar > Genel’e gidin ve Yazılım Güncelleme’ye dokunun. Yeni bir güncellemenin mevcut olduğunu bildiren bir mesaj görürseniz, devam etmek için İndir ve Yükle’yi seçin.
  • Cihazınıza indirildikten sonra, güncellemeyi hemen uygulamak için Yükle’ye dokunmanız gerekir. İşletim sisteminin indirilen güncellemeyi gece boyunca otomatik olarak yüklemesini istiyorsanız, Daha Sonra’yı ve ardından Bu Gece Yükle’yi seçin.
  • İstenirse, cihaz şifrenizi girin. Güncellemeyi indirip yüklemek için cihazınızı prize taktığınızdan ve Wi-Fi ile internete bağladığınızdan emin olun.

Kablosuz yazılım güncellemeleri tüm kullanıcı ayarlarını, içeriğini ve uygulamalarını korur.

Başka bir deyişle, verilerinizi kaybetme veya cihazınızı önceden yedeklemek zorunda kalma konusunda endişelenmeyin. Her şeye rağmen, iPhone veya iPad’inizin tam bir yedeklemesini Mac’inizdeki Finder’da veya iCloud’da her durumda yedek olarak oluşturmak her zaman en iyisidir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir