iOS 14.5.1 Güncellemesi Yayınlandı! Güncellemeyle Birlikte Sorunlar Çözüldü

iOS 14.5.1 Güncellemesi Yayınlandı! Güncellemeyle Birlikte Sorunlar Çözüldü

Apple geçen hafta, merakla beklenen iOS 14.5 güncellemesini yayınlamıştı. iOS 14.5 güncellemesinin ardından çıkan güvenlik sorunlarını ve bazı hataları gidermek için iOS 14.5.1 güncellemesi yayınladı.

Güncelleme tahmin edebileceğiniz üzere herhangi bir yeni özellik sunmuyor. Güncelleme sorun ve hataların giderilmesi için acil bir güncelleme olarak yayınlandı.

iOS 14.5.1 Güncellemesi Neler Sunuyor?

Yeni güncellemeler arasında iPhone ve iPod touch için iOS 14.5.1 güncellemesi, iPad için iPadOS 14.5.1 güncellemesi,  Apple Watch için watchOS 7.4.1 güncellemesi ve Mac bilgisayarlar için macOS Big Sur 11.3.1 güncellemesi bulunuyor.

Apple, güncellemede kullanıcıya dönük sürüm notlarında, Uygulama İzleme Şeffaflığı özelliğiyle ilgili küçük bir sorunu çözdüğünü onaylıyor. Ve bundan daha da önemlisi, güncelleme şirkete göre önemli güvenlik güncellemeleri sağlıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
iOS 14.5 Yayınlandı! iOS 14.5 Güncellemesi Özellikleri

Bu güncelleme, bazı kullanıcıların Uygulama Takibi Şeffaflığı’nda yaşadığı bir sorunu düzeltiyor. Ayrıca, bu güncelleme önemli güvenlik güncellemeleri sağlar ve tüm kullanıcılar için önerilir. Güncelleme şu anda hem iPhone hem de iPad modellerinde kullanılabilir.

Apple, iOS 14.5.1 ve diğer güncellemelerin güvenlik içeriğini ayrı ayrı detaylandırdı. Apple, tüm kullanıcılara yeni güncellemeleri yüklemelerini tavsiye ediyor.

İOS 14.5.1 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Cihazınızı güncellemek için, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli:

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Genel’i seçin.
  • Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

Cihazınız iPhone’un sunucularına bağlanacak ve sizden güncellemeyi yüklemenizi isteyecektir. Kurulumu tamamlamak için talimatları izleyin. Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra iOS 14.5.1 kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir