Instagram’da Silinen Hikaye ve Gönderiler Nasıl Geri Yüklenir?

Instagram’da Silinen Hikaye ve Gönderiler Nasıl Geri Yüklenir?

İnstagram’da bir fotoğrafı yanlışlıkla silmiş olabilirsiniz ya da silmiş olduğunuz bir fotoğrafı geri getirmek isteyebilirsiniz. İnstagram’da bir çöp kutusu bulunuyor, bu çöp kutusu sayesinde silinmiş fotoğrafları, silinmiş IGTV videoları, hikayeleri, gönderilerinizi ve Reels’leri geri getirebilirsiniz.

İlk olarak mobil cihazınızda İnstagram uygulamasına giriş yapın. Ardından profilinize gitmek için sağ alt köşede bulunan profil resminize dokunun.

Sağ üst köşede bulunan üç çizgili menüye dokunun. Çıkan seçeneklerden “Ayarlar” ı seçin.

Hesap” menüsüne gidin.

Listenin altlarında bulunan “Yakında Silinenler” seçeneğini seçin.

Burada, son 30 gün içerisinde silmiş olduğunuz tüm yayınları, hikayeleri, Reels ve IGTV videolarını bulacaksınız.

“Yakınlarda Silinenler” bölümünde hikayeler “Arşiv” inizde değilse 24 saat kalır. Diğer tüm gönderiler ve videolar 30 gün sonra Çöp kutusu dahil olmak üzere kalıcı olarak silinir.

Burada yer alan gönderileri isterseniz geri yükleyebilir, isterseniz kalıcı olarak kendiniz silebilirsiniz. Geri yüklemek ya da kalıcı olarak silmek istediğiniz içeriğe dokunun.

Sağ alt köşede bulunan üç noktaya yani “Daha Fazla” düğmesini seçin.

Bu ekranda içeriği yeniden geri yükleme veya tamamen silmek arasında seçim yapabilirsiniz.

Geri Yükle” yi seçin ve açılan pencerede yeniden “Geri Yükle” seçeneğini seçin. Geri yüklediğiniz gönderi yayınladığı tarihe göre profilinizde yer alacak, en üstte gözükmeyecektir.

Aynı şekilde gönderiyi İnstagram verilerinizden silmek için “Sil“i seçebilirsiniz.

Profilinizdeki bazı gönderilerden kurtulmak istiyor fakat bunları kalıcı olarak silmek istemiyorsanız gönderilerinizi “Arşiv” bölümüne taşıyabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir