Instagram’da Mesajlar (DM) Nasıl Hızlı Yanıtlanır?
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram’da Mesajlar (DM) Nasıl Hızlı Yanıtlanır?

+ - 0

Instagram’da belirli bir topluluğa hitap eden bir işletmeniz varsa art arda gelen benzer soruları yanıtlandırmaktan sıkılabilir veya kitleniz büyümeye başladığında DM kutunuzun hızına yetişemeyebilirsiniz.

İşte bu noktada Instagram’ın “Kaydedilmiş Yanıtlar” özelliği DM kutunuzu daha hızlı şekilde cevaplandırmanızı ve takipçilerinizle etkileşiminizi geciktirmemenizi sağlıyor. Peki nedir “Kaydedilmiş Yanıtlar” özelliği?

Çok basit haliyle “Kaydedilmiş Yanıtlar”, tekrar eden sorular için verdiğiniz kalıp cevaplarınızı bir kelime veya harf öbeğine atamanızı, bu sayede de daha hızlı şekilde DM’leri cevaplamanızı sağlayan bir yardımcı özelliktir. Gelin adım adım nasıl kullanıldığına bir bakalım.

1. Adım: Öncelikle Instagram profilinizin sağ üst köşesinde bulunan üç çizgi ikonuna tıklayarak “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.

2. Adım: Ayarlar sayfası içinde “İçerik Üreticisi” veya “İşletme” bölümüne tıklayın.

3. Adım: Açılan sayfadan “Kaydedilmiş Yanıtlar” seçeneğine tıklayın.

4. Adım: “Kaydedilmiş Yanıtlar” bölümünde sağ üst köşede bulunan artı ikonuna tıklayarak bir kaydedilmemiş yanıt oluşturun.

5. Adım: Yeni bir kaydedilmiş yanıt eklerken mesaj bölüme sık kullandığınız kalıp cevabı, kısayola ise bu cevap için belirlediğiniz kısa bir harf veya harf öbeği yazın. Örneğin ben “merhaba” yazınca otomatik olarak “merhaba nasılsınız? Size nasıl yardımcı olabilirim?” kalıp cevabımı otomatik gelmesi için ayarladım.

6. Adım: İşlem bittiğinde kaydet butonuna basmanız yeterli olucaktır.

Artık Instagram’dan size bir mesaj geldiğinde, cevabı yazdığınız bölüme “merhaba” yazdığınız otomatik olarak yazı bölümünün sağ tarafında aşağıda da görebileceğiniz gibi mavi bir konuşma baloncuğu çıkacak.Buna ikona tıkladığınızda ise otomatik olarak bu kısayola tanımlamış olduğunuz metin, cevap yazma alanına kopyalanacaktır. Artık tek yapmanız gereken “Gönder” butona tıklayarak mesajınızı karşı tarafa iletmek.

Instagram “kaydedilmiş yanıtlar” özelliğini kullanarak siz de işletmenizin DM trafiğini daha hızlı şekilde yönetebilir, müşterilerinize daha hızlı hizmet vererek memnuniyetini kazanabilirsiniz.

Yorum Yap