Instagram’da Birinin Sizi Engellediği Nasıl Anlaşılır?

Instagram’da Birinin Sizi Engellediği Nasıl Anlaşılır?

Instagram, son birkaç yılda popüler hale geldi ve gizlilik özelliklerini de arkasından getirdi. Instagram, kullanıcı hesaplarını güvende tutmak için düzenli olarak gizlilik özellikleri üzerinde çalışıyor. Bu özelliklerden biri, kullanıcıların birinin yorumlarını ve mesajlarını görmesini kolayca engelleyebilmesidir.

Biri sizi engelliyorsa, diğer etkinlikleri de takip edemezsiniz. Kısıtlamayı anlamak zordur çünkü etkinliklerini görmeniz tamamen engellenmez. Birinin sizi Instagram’da kısıtlayıp kısıtlamadığını nasıl öğreneceğinizi anlamak için bu kılavuzu okumaya devam edin.

Instagram’da Birinin Sizi Engellediği Nasıl Anlaşılır?

Kısıtlama, bir kişinin Instagram’da sizi engellediği ve gönderilerini beğenebileceğiniz ve diğerlerinin etkinliklerinizi görebileceği anlamına gelmez. Kısıtlılığın belirlenmesi oldukça zordur ve asıl etki yorumlar, mesajlar ve aktivite durumu üzerindedir. Öyleyse, birinin sizi Instagram’da kısıtlayıp kısıtlamadığını öğrenmek için okumaya devam edelim.

Yorum Engellemesi

Biri sizi kısıtladığında, gönderilerine yorum yapmanız yasaklanır. Yorum bölümünü her açtığınızda, yorumunuzu görebileceksiniz. Ancak, biri sizi kısıtladıysa yorumunuzu görebilecek tek kişi sizsiniz ve kısıtlama aldığınızda yorumunuz herkese açık olmaz.

Sizde bir sorun yokmuş gibi görünür ama yaptığınız yorum aslında diğer kullanıcılardan gizlenir. Yalnızca yorumunuzu onaylarsa herkese açık hale gelir. Yorum onaylanmazsa, yalnızca yorum yapan kişi tarafından görülebilir.

Yorum Engellemesi Nasıl Anlaşılır?

Hesabınızın kısıtlanıp kısıtlanmadığını öğrenmek istiyorsanız arkadaşınızdan yardım almalısınız. Kontrol etmek istediğiniz hesaba girerek yorumunuzun herkese açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Görünmüyorsa, hesabınızı kısıtlamışlar demektir.

Mesajlar Engellemesi

Biri sizi engelliyorsa, gönderdiğiniz hiçbir mesajı almaz. Mesajlarınız Mesaj İstekleri klasörüne düşecektir. Masajı attığınız kişiye bildirim gitmediği için herhangi bir bildirim almaz ve manuel olarak kontrol etmesi gerekir. Mesajınızı okuması durumunda ise size okundu bildirisi gelmez.

Mesaj Engellemesi Nasıl Anlaşılır?

Birinin sizi engelleyip engellemediğini bilmek uzun bir süreçtir. Profillerine bir DM göndermeniz ve bir süre beklemeniz gerekiyor.

Bir süre bekledikten sonra herhangi bir cevap almadıysanız ve kişi zaten aktifse, hesabınızı mesajları görmek için kısıtlamış demektir.

Biri sizi engellediğinde; Aktivite durumlarını ve aktif olup olmadıklarını kontrol edemezsiniz. Çevrimiçi olduklarında durumlarını göremezsiniz ve mesajlarınızı en son ne zaman gördüklerini takip edemezsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir