Instagram Videolarını İndirmek İçin En İyi 4 Yöntem – 2022

Instagram Videolarını İndirmek İçin En İyi 4 Yöntem – 2022

Yalnızca Google Play Store’da 1 milyardan fazla indirilen Instagram, en popüler sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Bununla birlikte Instagram, çoğunlukla fotoğraf ve video paylaşımı için bir platform olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle, yalnızca uygulamayı kullandığınızda görselleri ve videoları keşfedebilirsiniz, ancak bunlar Gönderiler, Hikayeler ve Makaralar gibi kategoriler halinde düzenlenir. Ayrıca uygulama, müşterilerine düzenli olarak yeni özellikler sunmaya çalışıyor ve bu da kullanımı daha keyifli hale getiriyor.

2020’de TikTok birkaç ülkede yasaklandığında Instagram, “Makaralar” adlı bir özelliği kullanıma sundu. Bu ek özellik, kullanıcıların tıpkı TikTok gibi birden fazla kişiden kısa videolar izlemesine olanak tanır. Bu özellik harika çünkü insanlar içgüdüsel olarak Instagram’ın bu bölümünde çok zaman harcıyorlar. Ayrıca bu, güncellemenin değerini ve daha fazla Instagram kullanıcısını nasıl çektiğini gösterir.

Ancak ileride telefonunuza indirmek istediğiniz hoşunuza giden veya ihtiyaç duyduğunuz bir video ile karşılaşabilirsiniz. Ne yazık ki, Instagram’da hem fotoğraf hem de video indirmenize izin veren yerleşik bir özellik yoktur. Bu nedenle, kullanıcılar uygulamadan makaraları indirmek için alternatif yöntemler arıyorlar. Ve bunu okuyorsanız, muhtemelen Instagram makaralarını indirmenin en iyi yollarını da arıyorsunuz. Merak etme; Instagram videolarını mobil cihazlara indirmek için kanıtlanmış dört yöntemi derledik.

iPhone ve Android’de Instagram Videosu Nasıl İndirilir?

Instagram makaralarının nasıl indirileceğini anlamak birçok insan için karmaşık olmuştur. Ancak, bankayı bozmadan bunu başarmak için bazı hileler kullanabilirsiniz.

Şimdi bu tekniklerin Instagram’da video indirirken nasıl uygulanabileceğine bakalım.

1. Üçüncü Taraf Uygulamalardan Yararlanın

Instagram Reels videolarını indirmenin en iyi yollarından biri, bu amaç için özel olarak tasarlanmış bir üçüncü taraf uygulaması kullanmaktır. App Store’da bunun için birkaç uygulama var, ancak hepsi yeterince çalışmıyor.

Insaver, hem iPhone’da ( uygulama bağlantısı ) hem de Android’de ( uygulama bağlantısı ) kullanılabilen Instagram videolarını ve resimlerini indirmek için hafif ve ücretsiz bir programdır . Bu Instagram indirme uygulamasının kullanımı çok kolaydır ve çok fazla reklam içermez. Burada telefonunuza video indirmek için Insaver’ı nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz:

Adım 1: Instagram’ı açın ve indirmek istediğiniz makaraya gidin.

Adım 2: Videonun sol alt kısmındaki üç noktalı menüyü tıklayın ve Bağlantıyı Kopyala’yı seçin.

Adım 3: Insaver’ı indirin ve uygulamayı telefonunuzda açın.

Adım 4: Bağlantıyı bunun için oluşturulan kutuya yapıştırın ve indir’e tıklayın.

Hemen indirmenin başladığını belirten bir seçenek görmelisiniz. Değilse, makara özeldir ve bu makalenin ilerleyen kısımlarında açıklanan başka bir yöntemle indirilebilir.

2. Çevrimiçi Video İndiricisini Kullanın

Instagram makaralarını indirmenin başka bir yolu da çevrimiçi makara indiricisi kullanmaktır. Bunlar, Instagram videolarını, fotoğraflarını ve makaralarını indirmenize yardımcı olan web siteleridir. Kullanımı kolaydır ve işte nasıl başlayabileceğiniz:

Adım 1: Instagram uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz makaraya gidin.

Adım 2: Makaranın düğmesindeki üç nokta seçimine tıklayın.

Adım 3: Video bağlantısını panonuza kaydetmek için Bağlantıyı Kopyala’yı seçin.

Adım 4: iGram.com’u ziyaret edin ve URL bağlantısını kutuya yapıştırın.

Adım 5: Ardından, İndir’e tıklayın ve videonun yüklenmesini bekleyin. Eylemi başlatmak için video yüklendikten sonra tekrar İndir’i seçin.

3. Ekran Kaydı Alın

Yukarıda açıklanan diğer teknikleri kullanmak istemiyorsanız, akıllı telefonunuzun ekran yakalama özelliğini kullanarak Makaraları da kolayca kaydedebilirsiniz.

Ayrıca, hemen hemen tüm cihazlarda yerleşik bir ekran kaydedici bulunur. Telefonunuzda yoksa bile, ilgili uygulamayı indirebilirsiniz. Bununla, makaralar da dahil olmak üzere herhangi bir videoyu telefonunuza kaydedebilirsiniz.

iPhone’da kayıt makaralarını görüntülemek için:

Adım 1: Instagram’ı açın ve kaydetmek istediğiniz makaralı videoya gidin. Videoya başladığınızda videonun duraklatıldığından emin olabilirsiniz.

2. Adım: Kontrol merkezini açmak için yukarı/aşağı kaydırın ve ekran kayıt düğmesine tıklayın (başka bir daireye düz bir daire çizilmiş bir simge).

Adım 3: Bundan sonra kayıt 3 saniye içinde başlayacaktır. Yani, makara videosunu oynatın.

Adım 4: Video tamamlandığında, kontrol merkezine geri dönün ve bitirmek için ekran kaydını başlatmak için kullandığınız düğmeye basın.

Telefonunuz videoyu kaydeder ve istediğiniz zaman kolayca erişebilirsiniz.

Android’de kayıt makaraları videosunu görüntülemek için:

Adım 1: Instagram’ı açın ve kaydetmek istediğiniz videoya gidin.

Adım 2: Ekranınızı aşağı kaydırın ve Sesli ekran kaydı’nı seçin.

Adım 3: Eylemi başlatmak için sesli ekran kaydını seçtikten sonra Başlat’a tıklayın.

Adım 4: Tam olarak yakalanmasını sağlamak için makarayı yeniden oynatın.

Adım 5: Bittiğinde, kaydı telefonunuza kaydetmek için dur menüsünü tıklayın.

4. Makaraları Instagram’da kaydedin

Reels videolarını indirmek yerine bu yöntemi kullanarak doğrudan Instagram hesabınıza kaydedebilirsiniz. Bu nedenle, yalnızca Instagram profiliniz üzerinden kaydettiğiniz videolara erişebileceksiniz. Ne olursa olsun, bu, indirmeniz gereken makara sayısını azaltarak telefonunuzda yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Makaraları Instagram’da tutmak için şu prosedürleri izleyin:

Adım 1: İndirmek istediğiniz makaranın altındaki üç noktalı menüyü tıklayın.

Adım 2: Çıkan menüden Kaydet’i seçin.

Adım 3: Instagram’da profilinizi açın ve profil sayfanızın sol üst köşesindeki üç satırlı menüyü tıklayın.

Adım 4: Ardından kaydettiğiniz makaralara erişmek için Kaydedildi’ye tıklayın.

Özel Videolar Nasıl İndirilir?

Bazı makaralar özel oldukları için indirilemez. Bunun nedeni, videoyu yayınlayan hesaba bağlı olmanızdır. Ancak, bazı web indiricileri özel makaraları indirmenize yardımcı olabilir ve işte şu şekilde:

Adım 1: Instagram hesabınıza giriş yapın ve özel makara URL’sini kopyalayın.

Adım 2: Instafinsta.com’a gidin ve URL’yi bunun için oluşturulan kutuya yapıştırın.

Adım 3: Ara’ya tıklayın ve indirme bağlantınızın oluşturulmasını bekleyin. Ardından, video indirmeyi başlatmak için makara videosunun hemen altındaki indirmeyi seçin.

Birkaç dakika bekleyin, web sitesi özel makara videosunu akıllı telefonunuza indirecektir.

Instagram Video İndirmenin 4 Yolu

Instagram Makaraları programın en popüler yönlerinden biri haline geldi ve bazen kullanıcılar Makaraları mobil galerilerine indirmek istiyor. Bu makalede sunulan Instagram Reels videolarını indirmenin en iyi dört yöntemi, ihtiyaç duyduğunuzda bunu yapmanıza yardımcı olacaktır. Kılavuzu takip edin ve akıllı telefonunuzda çevrimdışı makara videolarının keyfini çıkarın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir